Починаючи з вечора неділі, коли з’являться дані екзит-полів, Україна опиниться в новій політичній реальності. Незалежно від результатів волевиявлення ці вибори - єдиний легітимний і дієвий спосіб розв’язати чи розрубати заплутаний клубок протиріч між українськими політиками, які вже добряче набридли своїм виборцям.
Створюється враження, що майбутнє голосування стане змаганням народних антипатій. І переможе не той, кого більше люблять, а кого менше ненавидять.
“Розумієш, раніше, в молодості, мене цікавили тільки ціни на бензин, запчастини і пиво. Це років сім тому, до революції. І я навіть не замислювався, хто у нас прем’єр. Добре було. Потім мені сказали, що все буде ще краще , і я проголосував за Ющенка. Потім за Тимошенко. Тільки чомусь стає все гірше. Вони всі без винятку в цьому винні, і я вже не хочу розбиратися, хто кому більше заважає. Я не вірю жодному слову і хочу, щоб вони всі пішли “, - каже київський таксист Анатолій, пробираючись заторами від офісу Партії регіонів на вулиці Липській до офісу Блоку Юлії Тимошенко на Турівській. Це приблизно півгодини їзди.
Таксисти спілкуються з безліччю людей і як джерело інформації про настрої в суспільстві є вельми цінними. “Я ж бачу - погано всім. По-різному, але погано. Але ж є ще ті, у кого немає грошей на таксі”, - говорить він.
Виборчі штаби українських кандидатів у президенти проте зовсім не схожі на оточені фортеці чи, тим більше, на революційний Смольний. Це особняки в тихих місцях Києва, що мало відрізняються від таких же по сусідству, з суворою охороною, де перебувають виключно кабінети керівництва. Режимні об’єкти, в яких проводять закриті наради на вищому рівні, підводять підсумки та рахують гроші. Біля їхнього входу ніколи не було велелюдних маніфестацій - занадто мало для цього місця в елітних київських провулках. Тут навіть не можуть припаркуватися всі машини преміум-класу, на яких їздять високопосадовці штабісти. Чужі тут без пропуску не ходять, а чорнова робота відбувається в офісах підрядних піар-компаній або в низових штабах. Але навіть там за два дні до виборів настала тиша.
“Усе зроблено, придумано, намальовано, розміщено. Від нас уже нічого не залежить. Відпочиваємо, чекаємо зарплати і підсумків. Про те, що буде далі, навіть не замислююсь”, - так описав автору передвиборчі будні в штабі одного з кандидатів піарник Денис.
Перша поява кандидатів народу після оголошення екзит-полів відбудеться, швидше за все, в ефірі одного з телеканалів, де заплановано телемарафон за участю всіх претендентів. Але перед цим, найімовірніше, Тимошенко і Янукович заїдуть у прес-центри (не плутати зі штабами), де і розкажуть журналістам про свої складні почуття та враження. Регіонали за традицією зберуть усіх у кінотеатрі Зоряний - це ще один штаб і резиденція партії. Де буде виступати Юлія Тимошенко, поки невідомо. У цокольному поверсі на Турівській є прес-центр, але там мало місця.
На минулих парламентських виборах, наприклад, Тимошенко запросила спостерігачів, гостей і журналістів в найдорожчий готель Києва. Центральна виборча комісія України на відміну від штабів перебуває у місці, ніби спеціально пристосованому для акцій протесту. Велика площа перед радянською адміністративною багатоповерхівкою за останні п’ять років неодноразово заповнювалася наметами. Щось подібне, не виключено, буде і цього разу. Інша річ, що киян цим не здивувати, а членів ЦВК - не налякати.
Поки ж у виборчкомі тихо, йде кабінетне, технічна робота, і журналістів просять без потреби не турбувати. Тим більше, що голова ЦВК Володимир Шаповал захворів, але лікується на робочому місці. Залу засідань з великим табло преса заповнить пізніше, до ранку понеділка. Київ, де під вибори перестали прибирати сніг, здається, завмер в очікуванні вирішальної політичної сутички. Завтра до півночі зникнуть тисячі вуличних плакатів з обличчями кандидатів та агітаційні намети, країна отримає один день спокою від своїх політиків.
Що почнеться потім, ніхто за великим рахунком не загадує. Але є відчуття, що нового майдану, до якого явно готуються протиборчі сторони, все ж таки не буде. Головна ознака цього - прості громадяни перестали сперечатися про політику. Немає про що і немає про кого. Принаймні в найближчі два дні,
повідомляє Новинар.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|