У народі кажуть: під Новий рік трапляються не тільки чудеса. Від себе додам – це ще самий підходящий час для того, щоб “провернути” щось “тихо, під шумок”. Саме так і вчинив Євросоюз, помінявши під свята форму своїх відносин з Україною, використовуючи на цьому новому рівні стару як світ стратегію “секонд-хенд”.
Якщо іншими словами і зовсім уже відверто – з паршивої вівці хоч шерсті жмут.
Думаю, така думка спала їм тоді, коли стало ясно, що до європейської “сім’ї” ми не дотягуємо не тільки за деякими загальними стандартами і при небажанні Росії, але і за своїми власними міжнародними положеннями. Та і наш невихід на укладення серйозних документів щодо зміцнення добросусідства напередодні Нового року теж не зіграв нам на руку.
Однак при цьому ЄС не захотів дати спокій нам назовсім, а вирішив перетворити на подібність очисного стоку. І ось яким чином: з одного боку, він тихо притягує до себе Україну через підготовку до Євро – 2012, а з іншого – спокійно використовує її у прямому розумінні слова через договір про реадмісію.
Ні для кого не секрет, що в усьому світі нелегальна міграція – одне із головних джерел корупції. Разом з нею на цьому рівні комфортно розташовується ще олігархія, тоді як місцева бюрократія – це вже начебто вторинні ознаки.
Нелегальні мігранти, чисельність яких тільки у нас складає кілька мільйонів чоловік, являють собою не що інше, як живильне середовище для створення перешкод дрібному і середньому класу українців, які займаються дрібнотоварним виробництвом. Але найголовніше: нелегальна міграція – це джерело корупції у правоохоронних органах і органах місцевої влади.
І в цій ситуації Україна бере на себе зобов’язання приймати всіх, кого європейська поліція зловить на величезному просторі ЄС від французького Бреста до передмість Варшави. Щоб потім, згідно з цими ж зобов’язанням, самостійно вивезти нелегальних мігрантів на територію тих країн, звідки вони приїхали.
При цьому навряд чи хтось задумався, які неймовірні труднощі це створить, насамперед, самій Україні, викликавши зростання невдоволеності місцевого населення.
На мій погляд, було б набагато правильніше, якби Європа повністю сплатила цю болісну для України процедуру, включивши “в рахунок” не тільки організацію спеціальних таборів і підготовку фахівців для роботи з нелегалами, але і охорону їхнього здоров’я та елементарний продуктовий пайок.
Але Європа всього цього не робить. І не зробить. Вона просто буде передавати нам велику кількість нелегальних мігрантів із Афганістану, В’єтнаму, країн Близького Сходу. І це зайвий раз доводить, що “старенька” давно і серйозно для себе вирішила: використовуватиме Україну для очищення себе від найболючішої своєї проблеми – нелегальної міграції.
Так, нелегальна міграція є великою політичною проблемою у ЄС. Чого тільки коштував австрієць Райдер, який загинув кілька років тому і який до цього активно проголошував “Австрію для австрійців”. Або недавній референдум у Швейцарії щодо заборони будівництва мінаретів. Я вже мовчу про дискусії у Франції з приводу носіння жіночого мусульманського одягу.
Але як би там не було, все це знову і знову говорить про те, що Європа починає наступ на мігрантів – як нелегальних, так і легальних. І першою жертвою опиняється не мігрант, а Україна, якій доведеться приймати велику кількість декласованих, криміналізованих елементів, які назад на батьківщину принципово не поїдуть.
Автор: Віктор НЕБОЖЕНКО , forUm
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|