На 75–річчя Василя Симоненка черкащани “розмовляли” з народним поетом його віршами.
Восьмого січня поету Василю Симоненку виповнилося б 75 років. На жаль, тонкому лірику й палкому патріотові України судився короткий вік. У вічність він пішов ще 28–річним, залишивши українцям самобутній і зрілий поетичний спадок. У день його народження на ювілейному вечорі в обласному драмтеатрі черкащани “розмовляли” з Василем Симоненком його віршами. Зі сцени проникливо звучали слова поета — “знов листа мені прислала мати”, “я воскрес, щоб із вами жити”, “загруз я по серце у землю в’язко”, “де зараз ви, кати мого народу?”, “ти знаєш, що ти — людина?”.
Василя Симоненка черкащани вважають своїм земляком. Хоча він народився у сусідній Полтавщині, але працював у газетах “Молодь Черкащини” та “Черкаська правда”. На черкаській землі він написав свої найкращі вірші, тут живуть його друзі та колеги, тут його пам’ятають і шанують. І не лише за талановиту поезію, а й за національну самосвідомість, котра була визначальною для поета. Тож на вечорі пам’яті поета голова обласної організації спілки письменників України Григорій Білоус запропонував оголосити цей рік на Черкащині роком Василя Симоненка. Його ім’ям в обласному центрі вже названо вулицю та бібліотеку, коштом облдержадміністрації видано повне зібрання творів поета, в обласному краєзнавчому музеї створено експозицію, а в обласній газеті “Черкаський край” — літературно-мистецьку кімнату. Вже 15 років поспіль на Черкащині діє щорічна літературна симоненківська премія “Берег надії”, лауреатами якої стали 24 літератори не лише з Черкащини. Цього року до ювілею поета коштом Черкаської облдержадміністрації виготовлено нагрудні знаки для лауреатів цієї премії, і їх на вечорі пам’яті Симоненка вручив усім колишнім і теперішнім лауреатам черкаський обласний голова Олександр Черевко. При цьому він зазначив, що “якби Василь Симоненко був сьогодні живим, то він обов’язково був би серед творців незалежної і самостійної України”. Черкаський очільник також пообіцяв, що спорудження пам’ятника Василю Симоненку в Черкасах обласна влада бере під свою опіку, чим викликав у залі схвальні оплески. Оскільки трохи не двадцять років поспіль черкаська міська влада так і не спромоглася звести пам’ятник поету.
“Я нерідко думаю про те, яким би був тепер Василь Симоненко? Може, таким, як Драч чи Павличко. У молоді літа ми були просто товариші, і я не розумів, що поруч зі мною — такий геніальний поет”, — каже “УМ” черкаський журналіст Микола Сніжко, котрий працював із Василем Симоненком у “Молоді Черкащини” і був його другом. Пан Микола пригадує, як свого часу Василь Симоненко врятував його від звільнення. Сніжко починав працювати коректором, і в його чергування верстальник переплутав кліше — замість фото Хрущова та Гагаріна поставив сцену з балету. Коректор цього не помітив і відправив сторінку редактору на підпис до друку. За такий “ляп” Сніжка збиралися звільняти, але його відстояв Симоненко. Василь Андрійович, каже Сніжко, був сміливою й мужньою людиною не тільки у своїх віршах, а й у житті…
Автор: Людмила НІКІТЕНКО, “Україна молода”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|