Компанія “Yahoo” розвиває нові шляхи, які зроблять Інтернет-технології доступнішими для людей з фізичними вадами. У відділі, що займається новими розробками, працює виходець з України Віктор Царан.
Віктор - програмний менеджер Лабораторії доступності до Інтернету компанії “Yahoo”. Він народився в Україні та ще дитиною втратив зір. Він розповідає:
“Коли я вперше побачив комп’ютер, мене осінило розуміння. Я подумав: ‘Це ж прекрасний інструмент!’ Розумієте, я можу сканувати книжки, я можу писати музику. Я можу шукати в енциклопедіях, я можу ходити на різні Інтернет-сайти. До проблеми доступу інвалідів в Інтернеті – я потрапив випадково через власні потреби. Я користуюся цією технологією щодня, це технологія, яку я всім раджу та в яку щиро вірю”, повідомляє VOA News.
Його відділ допомагає програмістам та інженерам зрозуміти, як люди з різноманітними вадами використовують комп’ютер та Інтернет. Для користувачів, які паралізовані від шиї вниз, тут була розроблена мишка, якою можна керувати головою. На лоб користувача наліплюється сенсор, що реагує на рухи голови. Подібні сенсори також можуть бути прикріплені до щелепи та пальців. Таким чином паралізовані люди можуть грати у відеоігри. І ці винаходи приносять компанії значні гроші.
Представник компанії Yahоо Елан Брайтмен каже: “Я нічого не маю проти гуманітарної допомоги та філантропії, але я ще не зустрів людину-інваліда, який би хотів бути об’єктом допомоги. Вони хочуть бути такими як усі, і не хочуть потребувати більше уваги ніж усі інші”.
Віктор використовує дисплей із азбукою Брейля для сліпих та читач тексту на екрані. Цей пристрій читає йому те, що він тільки що написав. Віктор каже, що любить свою роботу і не лише через гарну зарплату: “Зростання зарплати це добре, але ні що не радує нас більше, ніж коли ми чуємо від людей, що їм подобається наша нова функція чи створений нами сайт”.
Лабораторія доступності до Інтернету, створена Yahoo, працює вже близько двох років. Але ті, хто тут працює, кажуть, що вони сподіваються, що принаймні протягом десяти років проблема доступу до комп’ютера та Інтернету для людей з фізичними вадами буде повністю вирішена, а вони знайдуть собі нову роботу.
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).