Кризовий 2009-й не оминув і українські мас-медіа. Надто друковані видання. Збільшення собівартості, зменшення передплатників, а особливо – рекламодавців, спустошили редакційні кишені. Однак, не всі газетярі нарікають на рік, що минає. Є й такі, яких він стимулював до успіху.
2009-й не змогли пережити чимало перспективних видань, а ще – не змогли з’явитися нові, цікаві та незаангажовані медіа-проекти. Задуми і перспективи були, але реалії відкоригували амбіції їхніх авторів. Відсутність прогресу – це також регрес, переконана редактор тижневика “Главред” Діана Дуцик: “Було дуже багато скорочень, низка проектів, причому дуже непоганих, позакривалося. Дуже сильно скоротився рекламний ринок. Все це дуже негативно вплинуло на розвиток українського медіа-ринку”.
Утім, втрати могли бути набагато більшими, переконаний голова Асоціації видавців періодичної преси Олексій Погорєлов. Він каже, що ринок не втратив стільки багато доходів, скільки це прогнозувалося наприкінці 2008 року.
Тобто падіння ринку не стало надто таким драматичним: він не втратив стільки видань, скільки міг би втратити. А все тому, що “галузь консолідувалася. Вона змогла порахувати скільки грошей і скільки видань в галузі реально працює і виходячи з того спланувати 2009 рік”.
А дехто з ділових і прагматичних видавців переконаний, що криза допомогла їм покращити якість і стати конкурентоздатнішими. Вони не нарікали на обставити, а змогли до них пристосуватись. І навіть отримати від того певний зиск. Так, редактор тижневика “Інвестгазета” Сергій Вовк переконаний, що та конкуренція, яка виникла внаслідок кризи, змусила газетярів шукати свого читача в нових форматах, в нових нішах.
“Ми були змушені були давати більш цікаві матеріали, шукати цікавіші форми взаємодії як з рекламодавцями, так і в пошуку нових аудиторій. Зростання якості – це головний виграш преси за 2009 рік”, - переконаний Сергій Вовк.
Утім, не лише криза позначилася на українській періодиці, а й суто внутрішні проблеми. Надто ж – президентські вибори, які добряче вплинули на об’єктивність мас-медіа. Або, як каже заступник редактора газети “Україна молода” Дмитро Лиховій, “комерціалізували свободу слова”.
Він вважає, що політики використовують лояльні до них ЗМІ для виливу компромату на конкурента. Загалом же 2009 став, на думку Д.Лиховія, роком ще тотальнішого і безсовіснішого використання ЗМІ політиками і комерційними структурами для подачі односторонньої основи на платній основі”.
Прогнози газетярів також не вельми втішні. Адже 2010 - рік виборів, і навряд чи комусь турбота про свободу слова видасться привабливішою за свої комерційні інтереси,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|