Оскільки статистика державних фінансів у нас засекречена, можна лише здогадуватися, скільки ж коштів позбулися місцеві бюджети. Секретаріат Президента стверджує, що 8 млрд грн…
Ще влітку ми задалися питанням: чи можлива в Україні казначейська паніка? Ішлося про те, що настане момент, коли кожна установа (чи бюджет у цілому), чиї кошти обліковуються на “єкаері” – єдиному казначейському рахунку – може опинитися в ситуації: ресурс начебто там є, однак доступу до нього немає.
На сьогодні маємо всі ознаки казначейської паніки, яка є кузиною паніки банківської. Усі клієнти системи одного дня мчать до свого банку з вимогою повернути гроші, оскільки вони почули, що грошей на всіх може й не вистачити. Адже казначейство – той же банк, у якому розміщено ліквідність державного і місцевих бюджетів. Казначейство має зобов’язання перед своїми клієнтами ці кошти повернути – витримавши певні процедури.
ЄКР – це великий казан публічних коштів. У нього і доливають, і водночас сьорбають з нього ложками. Коли всі відразу починають забирати своє, а казан не поповнюється, ложки шкребуть по дну. Це ми і бачимо в останні дні 2009 року. Місцеві бюджети наввипередки кинулися вимагати залишок своїх коштів, а їм на те – зась. Платіжні вимоги тижнями лежать у місцевих відділеннях казначейства – і повертаються назад розпорядникам бюджетних коштів непроплаченими.
Однак в усіх інформаційних повідомленнях та емоційних скаргах місцевого самоврядування спостерігається підміна понять. На місцях скаржаться, що їхні кошти «заблоковано». З точки зору кожного окремого місцевого бюджету, це справді так. Баланс свідчить, що залишок коштів того чи іншого бюджету становить, скажімо, мільйон гривень, і місцевий бюджет має право їх витратити, особливо якщо під цей ресурс є відповідним чином зареєстровані (у тому ж казначействі) бюджетні асигнування.
Це, так би мовити, мікроекономіка. З макроекономічної точки зору, блокувати насправді нічого, оскільки ці кошти, що буцімто належать місцевим бюджетам, випарувалися. Їх немає. Їх витрачено на щомісячні трансферти Пенсійному фонду, на зарплати гірникам державних шахт, на видачу актів на право власності на землю, що вручаються прем’єром під час її робочо-передвиборчих поїздок по регіонах, на придбання квартир для роздачі електорату.
Оскільки статистика державних фінансів у нас засекречена, можна лише здогадуватися, скільки ж коштів позбулися місцеві бюджети. Секретаріат Президента стверджує, що вісім мільярдів гривень. Ющенко видав Указ «Про невідкладні заходи щодо нормалізації казначейського обслуговування місцевих бюджетів», яким до справи вичавлювання коштів з казначейства на користь місцевих бюджетів залучаються прокурори та працівники СБУ.
Але як вичавити те, чого вже немає?
Автор: Станіслав Голубенко, УНІАН
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|