— Скорочення викидів парникових газів особливо стосується промислово розвинутих країн, — каже 50-річний Андрій Конеченков, голова правління Української вітроенергетичної асоціації.
Він брав участь у Копенгагенському саміті ООН щодо кліматичних змін на планеті. — Глобальне потепління загрожує збільшенням кількості стихійних лих, повеней у Карпатах, перетворенням степів південного регіону на пустелі, затопленням прибережних частин і гострою нестачею питної води в центральних і східних регіонах. Зміни викличуть масову імміграцію з південних країн, де життя стане нестерпним.
Інша річ, що боротьба з потеплінням переросла в бізнес. Держави торгують квотами на викиди. Країни, які хочуть нарощувати виробництво, не поспішають брати на себе зобов’язання скорочувати обсяги забруднення довкілля. Викиди в них збільшуватимуться, а платити за квоти не завжди вистачає коштів.
Кому йде плата за викиди?
— Якщо країна забруднює атмосферу понад норму, то платить компенсацію тим державам, які не використовують свій ліміт. В Україні після 1990-го зупинилося чимало промислових підприємств, викиди скоротилися наполовину. Тому ми й продаємо свої квоти. У березні сторгувалися з урядом Японії за 250 млн євро. У наступні 10 років ми ще й зобов’язалися скоротити викиди на 20 відсотків, бо промислове виробництво в нас суттєво не збільшиться.
Чому ж Україна потрапила в двадцятку найбільших забруднювачів планети?
— Така оцінка некоректна. Проте, якщо взяти наші металургійні підприємства і теплові електростанції в певних регіонах, то забруднення досить суттєве. Ці виробництва використовують застарілі технології, вугілля і мазут. А держава майже нічого не робить для переходу на чистіші технології.
Тобто і далі торгуватимемо квотами?
— Навряд. Збільшенню продажу квот перешкоджає несприятливий інвестиційний клімат. Механізм, кому і на яких підставах давати ці інвестиції, не виписаний. Уряд розраховує тільки на державні структури, на комунальні господарства. Переважна більшість із них перебувають на межі банкрутства. А Кіотський протокол не передбачає інвестицій для таких підприємств. Іще один бар’єр для розвитку енергозберігальних технологій: не передбачено передачу “зелених” інвестицій приватним компаніям. Хоча вони більш відповідальні, ніж державні чи комунальні.
А куди варто спрямувати “зелені” інвестиції?
— Насамперед, в енергозбереження. У муніципалітетах, комунальних і державних офісах слід запровадити нові стандарти споживання електричної і теплової енергії. Європейці вже відмовилися від 100-ватних ламп розжарювання, незабаром заборонять 60-ватні. Чому в нас цього немає, хоч вже працюють виробники енергозберігальних ламп?
Слід також впроваджувати технології використання вітро- та біоенергетики. У Великій Британії чи Австрії фермер або підприємець може отримати від уряду до 50 відсотків компенсації за встановлення енергозберігальних вікон, сонячних колекторів, теплових помп. У Європі на будинки складають енергетичний паспорт. Вказують, скільки дім спожив електричної й теплової енергії за останній рік. Потенційний орендар чи покупець може порахувати, чи вигідно йому жити в такому приміщенні.
Джерело: Газета.ua
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|