Людська природа, можливо, підкоряється таким же непорушним законам, як і природа в цілому, вважає журнал The New Scientist. Стверджувати це із впевненістю не можна хоча б тому, що далеко не всім сподобається ідея якоїсь “керованості”, окрім людської волі. Однак багаторічні спостереження і дослідження підводять саме до такого висновку.
У статті перелічуються п’ять законів людської природи, які найбільше проявили себе,
повідомляє газета “Рівне вечірнє”.
Закон Паркінсона, сформульований у 1955 році, пояснює, чому роботи в нас завжди непочатий край: “Будь-яка робота збільшується в обсязі, щоб заповнити ввесь відпущений на неї час”. Автор закону — держслужбовець і історик Сіріл Норткот Паркінсон — підкріпив свої висновки статистикою. Пізніше цю ідею підтвердили математики.
Крім того, Паркінсон стверджував, що кількість часу, витрачена в організації на обговорення питання, обернено пропорційна його важливості, а також вирахував, що комісія чисельністю 19,9-22,4 особи (десяті частки вказують часткову присутність, тобто тих, хто посидів і пішов) стає повністю непрацездатною.
“Синдром студента” — звичка братися за роботу лише в останній момент перед терміном здачі. Деякі спеціалісти з менеджменту рекомендують не виділяти багато часу на конкретні проекти, тому що працівники все одно будуть відкладати початок роботи до останнього.
Автор статті радить правильно розраховувати час за жартівливим законом Хофштадтера: “Робота завжди забирає більше часу, ніж ви розраховуєте, навіть якщо брати до уваги закон Хофштадтера”.
Принцип Парето в загальному вигляді формулюється як “20% зусиль дають 80% результату, а інші 80% зусиль — лише 20% результату”. Це співвідношення діє в багатьох сферах. Так, у більшості країн 80% майна належить 20% населення, у більшості систем 80% подій викликають 20% можливих причин.
Приватні компанії часто використовують принцип Парето як основний: наприклад, вирішують взяти на себе найважливіші 20% роботи, щоб одержати 80% від усієї винагороди, відзначається в статті.
Гіпотеза Брюса Салема говорить, що інженерна освіта — добрий грунт для переконання, що світ створений Богом. Ця гіпотеза так і не доведена, але дослідники Дієго Гамбетта і Стеффен Херцог продемонстрували, що особи з інженерною освітою частіше схильні до релігійності, ніж випускники інших вузів. Відправною точкою для вчених стало спостереження, що інженери переважають в ісламських екстремістських організаціях, пише газета.
Закон Мейс-Гарро стосується сприятливих прогнозів футурологів. Якщо футуролог обіцяє швидкі дива науки і техніки, вказуючи конкретну дату, то, скоріше за все, ця дата припадає на очікувані останні роки його життя: коли йому буде років 70. Так що точкою Мейс-Гарро називають найпізнішу дату передбачуваного здійснення прогнозу при житті футуролога.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|