Зараз вчений із світовим іменем полковник медичної служби Давид Миронович Шерман живе один у своїй квартирі. Вчора йому виповнилось не мало не багато 90 років. Та, не зважаючи на солідний вік, він такий же оптиміст та живий духом, як тоді, коли у далекому 1941 році, кинувши на 4 курсі медичний інститут, добровільно пішов на фронт.
Фронтовий хірург. Здається, лише одним цим словосполученням вже сказано багато. Саме йому, хлопчині, доводилось шити, різати, латати людей, яких приносили йому на ношах з передової. Вони дивились на нього з останньою надією, з проханням зробити так, щоб їхнє, нехай і скалічене, життя не обірвалось тут, у медичному наметі.
- Зараз війна – це для мене дуже сумний спогад… дуже сумний, - розповідає Давид Миронович. – Та вона сниться мені чи не щоночі. І я прокидаюсь від того, що в грудях шалено калатає серце. Саме тоді, коли на руках молодого хірурга вмирали солдати, які з отриманими пораненнями могли ще жити, він почав вивчати шоковий стан пораненого з медичної точки зору.
- Ви розумієте, важко, коли бачиш, як вмирає молода людина, у якої протипіхотною міною відірвано всього пів стопи, - з сумом в очах згадує лікар. – І ніхто тоді не розумів, чому це відбувається. Ми ніби все робили правильно, та люди все ж вмирали. Тоді я і почав досліджувати наслідки та засоби боротьби з шоковим станом.
За більш ніж 46 років, які Давид Миронович пропрацював у військовому госпіталі, йому вдалось створити і тривалий час очолювати експериментальну лабораторію, де досліджувалися проблеми шоку з точки зору військової польової хірургії. Завдяки роботі полковника медичної служби Давида Мироновича Шермана, було написано 28 кандидатських дисертацій (5 з яких потім стали докторськими), а сам Давид Миронович опублікував 255 наукових робіт та три монографії. Його статті неодноразово публікувались у закордонних медичних журналах. З 1972 року ім’я військового хірурга Давида Мироновича Шермана було внесено до Великої медичної енциклопедії. Завдяки дослідженням цього лікаря було врятовано життя тисяч людей, які в мирний час потрапляли в кризові ситуації, аварії та катастрофи. Саме порятунок людського життя став сенсом життя лікаря Шермана.
Автор: Тарас ГРЕНЬ, підполковник
Фото: ifPortal.net
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|