Чи часто замислюємось ми, купуючи феєрверки або петарди, про небезпеку, яку несе необережне поводження з ними? Натикаючись у газеті на чергове повідомлення про жертву піротехнічного виробу і співчуваючи, ми впевнені — з нами такого не станеться. Так, у власній безпеці ми впевнені. Але чи не траплялось нам купувати якусь новеньку, невідому піротехнічну іграшку з лотка на вулиці? При цьому нам у голову не приходить вимагати у продавця сертифікат якості на виріб, який є вибухонебезпечним. Ми спокійно спостерігаємо, як діти кидають з балкона петарди під ноги перехожим, або змагаються, хто довше протримає підпалену петарду в руці.
Як правильно вибирати та використовувати піротехнічні вироби?
Незалежно від того, в якій країні виготовлено піротехніку, вона не може бути абсолютно безпечною. Тому обов’язково треба навчитись правильно з нею поводитися. Всі неприємні, а часто і нещасні випадки, які трапляються через піротехнічні вироби — результат неправильного та необережного поводження з ними, порушення елементарних вимог безпеки або використання не за призначенням. Щоб з вами не трапилося лиха, візьміть за правило серйозно та чітко дотримуватись інструкцій, якими повинні бути забезпечені всі піротехнічні іграшки. Тільки тоді поводження з піротехнікою буде вам у радість і не принесе шкоди.
Ви вирішили провести свято з феєрверком? З чого ж розпочати? Звичайно ж, з вибору та придбання піротехнічного виробу. Не намагайтеся самостійно виготовити феєрверк у домашніх умовах. Це дуже небезпечне заняття, не варте того ризику, на який ви наражаєтесь. Не бажано купувати піротехнічні вироби з рук, на базарі. Пам’ятайте, що дешеве — не означає якісне, тим більше, коли це стосується вашої безпеки та здоров’я. Користуйтесь краще готовими виробами промислового виробництва. У продажу їх немало. Торгівля гарантує продаж якісного товару, який пройшов необхідні випробування та має відповідний сертифікат якості (не соромтеся запитати у продавця сертифікат!). І все ж, купуючи піротехнічні іграшки, будьте уважні та прискіпливі, вибираючи їх. Всі вироби повинні мати докладні інструкції. Заборонено використовувати вироби, які мають наявні дефекти: зіпсовані, підмочені, з тріщинами. Купувати піротехнічні вироби мають право виключно дорослі, діти можуть користуватися ними тільки під наглядом батьків. Готуючи феєрверк разом з дитиною ви тим самим навчите її необхідним правилам безпеки та захистите від легковажних витівок з піротехнікою.
Після придбання піротехнічного засобу, необхідно завчасно вибрати місце для феєрверку. В ідеальному випадку це має бути великий відкритий майданчик — двір, сквер або галявина — вільні від дерев та будівель. Необхідно уважно оглянути вибране місце: чи немає по сусідству (в радіусі 50 метрів) пожеженебезпечних об’єктів, дитячих садочків з добовим режимом роботи, лікарень, автомобільних стоянок, дерев’яних сараїв, гаражів тощо. Якщо феєрверк проводиться за містом, поблизу не повинно бути опалого листя та хвої, сухої трави або сіна, того, що може призвести до загоряння від випадкових іскор. Ви повинні заздалегідь обміркувати, де будуть знаходитися глядачі. Їм необхідно забезпечити хороший огляд та безпеку, а для цього розташуйте їх на відстані 20—25 метрів від пускового майданчика, обов’язково з невітряної сторони, щоб вітер не зносив на глядачів дим та неспалені частини виробів.
Необхідно пам’ятати, що після 23.00, запускаючи феєрверки та застосовуючи хлопавки, ви можете увійти в конфлікт із законом, заподіявши незручності для оточуючих людей.
Існують загальні правила, які обов’язково необхідно виконувати: не можна носити піротехнічні іграшки в кишенях, спалювати їх у багатті, розбирати вироби та піддавати їх механічним впливам, працювати з піротехнічними виробами у нетверезому стані, не палити, працюючи з піротехнікою. Зберігайте піротехнічні вироби у недоступному для дітей місці, не допускайте відкритого вогню у приміщенні, де зберігаються вироби, зберігайте їх на значній відстані від нагрівальних приладів, пам’ятайте, що піротехнічні вироби бояться вологи — це може позначитись на їхній роботі. Якщо піротехнічні вироби відсиріли, не сушіть їх на батареях опалення або печах. Не використовуйте піротехнічні вироби для бешкетування, застосовуйте їх тільки за призначенням. Щасливих усім Новорічно-Різдвяних свят!
Автор: Едуард СТЕЦЮК, старший інспектор з планування та моніторингу ТПБ Коломийського РУ ГУ МНС в області, капітан служби цивільного захисту
Вільний голос для Коломия ВЕБ Порталу
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|