Вже й не скажеш: якби не існувало кандидата Противсіх, то його варто було б вигадати. Бо його вже “вигадали”. Відтак “вигадавши” – одразу нарекли “технічним кандидатом”. Причому, частенько його так йменують інші технічні кандидати та їхні прихильники. Відчувається, з ревнощів – через те, що Василь Противсіх, що називається, вже зі старту багатьох перетехнічив. Адже, якщо оцінювати виборчі перегони глобально по-філософськи, то нині українці є свідками змагання майбутнього Президента з сімнадцятьма (чи скільки їх там назбиралося?) технічними кандидатами – всіма тими, які не стануть президентами, але згідно вимог жанру “демократичних виборів” відіграють роль масовки.
Втім, одразу стали помітними й вади ідеї-проекту кандидата Противсіх. Очевидно, його задумали люди не обізнані належним чином з деякими філологічними особливостями української мови. З огляду на які, доречніше, щоб у виборчому списку за прізвищем Противсіх була жінка. І не тільки тому, що жінкам більш звично змінювати прізвище. Головним чином через те, що жіноче прізвище Противсіх, на відміну від чоловічого, не відмінюється. “Противсіха”, “Противсіхом”, “Противсіху”… – залунало з теле- і радіоканалів та зарябіло в друкованих та електронних ЗМІ, одразу тільки-но був зареєстрований Василь Противсіх кандидатом у Президенти України. Наче, навмисне, аби знівелювати задум виражений у називному відмінку прізвища Противсіх, перевівши його у розряд пересічних кандидатів, яких вочевидь назбиралося надміру. От, якби з прізвищем Противсіх балотувалася жінка, то такого б не було. Звісно, могли б її називати “Противсішихою”, але це б відповідало розмовному, а не літературному чи офіційно-діловому стилю української мови.
Ще деякі ремарки постфактум для тих, хто задумує таких кандидатів/ок. Доречно було, аби ім’я кандидатки Противсіх починалося на літеру “Я” (Ярослава чи Ярина…). Тоді виходить гарна абревіатура – Я.Противсіх!
Багато хто вважає, що Василь Противсіх є технічним кандидатом, аби відбирати голоси в однієї з відомих кандидаток. Якщо це так, то тим більше доречніше було б висунути якусь молоду (наскільки це дозволено законом – у Президенти можуть балотуватися старші 35 років) красуню.
Але це так – поради на майбутнє, бо ж передвиборчий поїзд вже пішов. Й одним з його пасажирів є кандидат Василь Противсіх 1946 року народження. Його важливою перевагою є те, що він справді людина з народу, досить відкритий, емоційний і дещо простакуватий – такі багатьом імпонують. А, головне, відображають гуморну сутність українського народу.
Що неодмінно суттєво додасть голосів на виборах. Адже Василь Противсіх – це добра нагода українцям, які вже зневірилися в усіх попередніх та майбутніх кандидатах, але не втратили притаманне нашому народу почуття гумору – на президентських виборах посміятися в обличчя тим, хто регулярно сміється нам у післявиборчий період. Бо ж, якщо ті, кого прийнято називати протестним електоратом ставлять у бюлетені позначку навпроти графи “Не підтримую жодного” чи голосують за якогось одіозного, нарваного, але відверто не прохідного кандидата, то вони стають у позу невдоволених і ображених. Відзначивши ж у бюлетені графу – Василь Противсіх – виборці поставлять у згадану позу як нинішню, так і майбутню владу.
А за одне й багатьох інших кандидатів, які не стануть президентами, а також їхні політичні сили, штаби, прихильників і т ін. Адже Василь Противсіх наче зі старту став свого роду гумористичною ватерлінією українського політикуму. Тобто всі, хто набере менше за нього голосів, автоматично переходять у розряд несерйозних політиків. Як у всеукраїнському масштабі, так і на місцях – в кожній області, районі, виборчому окрузі, дільниці… А це вже головний біль представників місцевих штабів, первинних партійних осередків і т.п. Тих, хто на місцях проводять агітацію за давніх чи новоявлених олімпійців виборчих перегонів (для яких головне не перемога, а участь). Якщо на тій чи іншій дільниці, окрузі, районі, області їхнього “підопічного” випередить Василь Противсіх (вочевидь, це буде поширеним явищем), тоді можна буде сміливо називати дармоїдами представників місцевих осередків та штабів, які агітували за таких кандидатів. Словом, як у народній приказці про щуку, яка не дає дрімати карасям, окуням та іншому дріб’язку.
Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО, Зоря Приірпіння
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|