У постачанні енергоресурсів потрібно вирішувати не лише одномоментні питання, а й думати над посиленням позиції України як країни - транзитера загалом. Так прокоментував перший заступник Голови Єдиного Центру, народний депутат України Віктор Тополов підписання доповнення до контракту купівлі-продажу природного газу від 19 січня 2009 року між НАК “Нафтогазом України” та “Газпромом”.
Політик зазначив, що домовленістю про нестягнення з України штрафу за недобраний газ у 2009 р. уряд розв’язав лише одну з проблем, породжену нашвидкуруч підписаними газовими контрактами. “За виправлення цієї помилки Україна “заплатить” значну ціну. По-перше, зберігається підвищення ціни на газ із 1 січня на 20%, як це передбачено чинною угодою. Більше того, за даними російських ЗМІ, ціна газу може зрости на третину. По-друге, ледь збільшується вартість транзиту територією України, яка залишається найнижчою в Європі. По-третє, принцип “бери або плати” залишився щодо обсягів закупівель газу наступного року, натомість не застосовується щодо обсягів транзиту газу. Тому, не маємо гарантій, що подібна ситуація з нарахуванням штрафів не повториться вже у 2010 році”, - підкреслив В.Тополов,
повідомляє прес-служба Єдиного Центру.
Політик вважає, що ознакою того, що газові домовленості знову укладені не на користь України є продовження практики втаємничення контрактів. “Сьогодні суспільство про угоди дізнається не з офіційних сайтів, документів чи урядових звернень, а з публікацій у ЗМІ, до того ж часто з посиланнями на анонімні джерела. Питання закупівлі газу – це не приватні домовленості між Тимошенко і Путіним, це питання національної безпеки”, - заявив політик.
На думку народного депутата, потрібно переглядати договір від 19 січня в цілому. “Однак у період виборів це практично неможливо, оскільки пріоритет надаватиметься не стратегічним рішенням, які зможуть забезпечити позиції України на перспективу, а тому, що може дати ефект вже до виборів. Тому значно кращі газові угоди Україна зможе укласти лише після виборів. Так ми матимемо гарантії, що не втратимо в майбутньому”, - заявив В.Тополов.
У той же час урядовій команді не варто сидіти склавши руки, впевнений Віктор Тополов. “Є низка питань у газовій сфері, що можуть суттєво посилити наші позиції, зробити нас більш незалежними і при цьому не потребують вливання фінансових ресурсів, лише політичної волі. Так, ще 23 березня Україна підписала у Брюсселі декларацію про модернізацію української ГТС. І взяла на себе конкретні зобов’язання. Однак, досі уряд не зробив навіть елементарного – не надав європейській стороні календарного плану модернізації та не виділив в окрему структуру підприємство, яке займатиметься виключно транзитом газу”, - нагадав представник Єдиного Центру.
“Зараз потрібно відкласти кардинальні рішення на післявиборчий час, коли політики зможуть реально розставляти пріоритети, а не розглядати все через призму отримання голосів виборців. А зараз зосередитися над тим, як посилити наші позиції. Лише такий підхід надасть нам переваги при веденні газових переговорів”, - вважає В.Тополов.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|