У дні, коли Україна переживала епідемію грипу світ не залишився стояти осторонь чужої біди. Із різних країн Європи та Америки надходила гуманітарна допомога. Переважно ліки та марлеві пов’язки. Велика частка допомоги припадає на Польщу. Майже у кожному, навіть найменшому, місті-партнері, ґмінах, повітах, по костелах та дієцезіях збирали кошти, закуповувати антивірусні препарати та передавали в Україну. Своїми заощадженнями ділилися окремі люди.
Жушув’яни та відома польська меценатка і громадська діячка Вєслава Голік зупинилися у прикарпатському селищі Більшівці Галицького району, де їх гостинно зустрів отець-францисканин Гжегож Цимбала. пані Голік розповідає, що допомогу збирали по всій Польщі. Навіть один із археологів, який ще влітку працював неподалік Більшівців, у Єзуполі, організував збір коштів… на своєму весіллі. Допомогли журналісти телебачення “Жешув”, працівники фармацевтичної фабрики “Польфа”. Останні відмовилися від 13-ої зарплати та віддали ці кошти на закупівлю ліків. Свою частку внесла й жешувська дієцезія, місцевий “Карітас” та президент міста Сопот.
Зібравши потрібні ліки, поляки вирушили в Україну. Не зупинили нікого бюрократичні митні перепони на кордоні. Довгі години чекання, нерозмитнені машини, нерви та втома шоферів і всіх учасників волонтерської команди. “На жаль, але таке трапляється часто, — розповідає Малгожата Божик, журналіст телебачення “Жешув” яка також багато спричинилася для закупівлі ліків для Галицького району та Більшівців зокрема. — Часом вже опускаються руки, побачивши на кордоні в сотий раз таке. Але коли згадаєш, що цей вантаж чекають хворі діти, вагітні жінки, старші люди, то миттю забуваєш про втому”.
У Більшівцях ліки роздавали під наглядом лікарів. у коридорах монастиря вишикувалася довга черга. І хоча за останні дні рівень захворюваності зменшився, ліків у маленьких аптеках розкуповують не менше, а тим паче вони не стали дешевшими. Тремтячими руками та зі сльозами на очах брали люди допомогу та поспішали додому, до хворих родичів.
У районному центрі на представників Жешува вже чекав головний лікар Галицької лікарні, хірург Мирон Матейко. “Ми не сподівалися такого спалаху хвороби, ось і ліками не запаслися, — каже пан Мирон. — Хоча до звичайного сезонного грипу, пневмоній та вірусних захворювань таки готувалися. Масштаби хвороби вразили навіть нас, медиків. Отож робимо все, що можемо. на середину листопада у Галицькому районі було 2700 хворих , в лікарнях перебували 327. Аби забезпечити належний медичний догляд і допомогу, в лікарні додатково розгорнули ліжка. На жаль, одна жінка від пневмонії померла”.
З гіркотою говорить пан Матейко і про довгі черги на кордоні. Лікар співпрацює з представниками Голландії, Німеччини, Канади. І всі вони також готові привезти медпрепарати, але на них потрібні відповідні сертифікати. Отож бюрократичні перешкоди існують, навіть у той час, коли хворі знаходяться між життям та смертю. І при цьому українські політики б’ються в груди, декларуючи свою любов до народу.
Та на місцях влада розуміє, наскільки важливими та потрібними є гуманітарні вантажі. Для розмитнення жешувської допомоги чимало спричинився голова Галицької райдержадміністрацій Григорій Іванишин. від керівництва району та всіх галичан він подякувати всім, хто допоміг хворим людям. Особлива подяка пані Малгожаті Божик та Вєславі Голік, багатолітній приятельці галицького краю, яка незважаючи, на хворобу та складні економічні обставини, продовжує допомагати району.
“Як член спеціалізованої комісії я обіцяю, що все привезене з Польщі дістанеться мешканцям району, — сказав пан Іванишин. — Медпрепарати розподілять між трьома лікарнями. На кожній упаковці буде штамп “Без права продажу”, аби. бува, хтось нечесний на руку не зміг нажитися на людському горі та продати щось із гуманітарного вантажу.
До пізньої ночі тривали зустрічі із владою, лікарями, людьми. Усі були вдячні за допомогу, яка. як і минулого року під час повені була настільки потрібною. Здавалося, що у час сердечних розмов вже не такими прикрими і страшними були бюрократичні перешкоди, проте задуматися таки варто.
Автор: Галина ПЛУГАТОР, Більшівці-Галич-Івано-Франківськ
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|