Коломийська дослідна станція займається вивченням актуальних питань сільськогосподарського виробництва, розробкою високоінтенсивних технологій, створенням нових перспективних сортів, дослідженням їх ефективності та впровадженням у агроформуваннях області, а також — вирощуванням насіння 13 культур 32 сортів сільськогосподарських культур.
День працівників сільського господарства співробітники зустрічають з виораними та засіяними полями, добрими сходами озимини й ріпака. Цього року посіяно нові високоврожайні сорти озимої пшениці Колос Миронівщини, озимого ячменю Борисфен. Вчасно зібрано добрий урожай зернових і зернобобових культур, зокрема, озима пшениця сорту Зимоярка видала по 67,8 ц/га, сорту Столична — 48,3 ц/га, насіння кормових буряків сорту Дністер зібрано по 13,5 ц/га. Агроформуванням і селянським господарствам населення області реалізовано майже 70 відсотків високоякісного насіння.
За результатами наукових досліджень наукові співробітники дослідної станції одержали чотири Патенти України на комбікормовий агрегат, ротаційне ґрунтообробне знаряддя (М. Д. Фіялка) та сорти сої Говерла (В. І. Вівчарик), пажитниці (райграсу) багатоквіткової Коломийська, передано до державного сортовипробування тимофіївку лучну сорту Горянка (Г. М. Кобилянська, Б. І. Федорин).
Зі зразками снопів, насіння цих та інших сортів селекції дослідної станції науковці брали участь у Міжнародних виставках-ярмарках “Україна зернова-2009”, “Київська осінь-2009”, “Насіння України”, де особливим попитом у відвідувачів користувалось насіння сої, кормових бобів, багаторічних трав, кормових буряків. Науковці переконані, що нові сорти частково зможуть вирішити проблему білка і забезпечення тваринництва високобілковими кормами.
Науковці лабораторії тваринництва розробили програми розвитку галузей свинарства й вівчарства для ФГ “Прометей” та ТзОВ “Прут-Генетик” (В. М. Ляшенко, І. С. Лучин), розроблено й впроваджено технології утримання свиней на утепленій підлозі та глибокій солом’яній підстилці. На базі дослідної станції проводились семінари, навчання, курси керівників і спеціалістів агроформувань області. Про діяльність дослідної станції створено телевізійні сюжети, багато радіопередач з порадами до часу звучало на обласному радіо у програмі “Світанкова зоря”. У “Вільному голосі”, завдяки добрій співпраці, проведено “круглий” стіл, присвячений Дню науки, публікувались статті під рубрикою “Слово вченого” та нариси про окремих науковців. До речі, ці статті передрукували всеукраїнська газета “Фермерське господарство” та сусідня, городенківська — “Край”.
Приємною подією стало те, що директора дослідної станції Галину Куничак занесено до книги “50 кращих людей Коломийщини”, а співробітники побували в туристичній поїздці по Івано-Франківщині та Закарпаттю.
Вільний голос для Коломия ВЕБ Порталу
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|