Хто платить гроші – той замовляє музику. Це правило поширюється і на кандидатів у Президенти, яких ЦВК зареєструвала уже 18. Кожен із них вніс до держбюджету 2,5 мільйона гривень. Повернуть же ці гроші тільки двом – тим, хто пройде у другий тур. Отже, на що ж мають право новоспечені кандидати у Президенти?
Згідно з законом про вибори Президента, їхні права такі:
1. Кандидатові на пост Президента України не може бути відмовлено у звільненні на період передвиборчої агітації від виконання виробничих або службових обов’язків за місцем роботи з наданням неоплачуваної відпустки.
2. Кандидат з часу своєї реєстрації до закінчення виборчого процесу не може бути звільнений з роботи за ініціативою власника підприємства або установи, а також командира військового формування (частини).
3. Кандидат без його згоди не може бути переведений на іншу роботу, направлений у відрядження, а також призваний на військову або альтернативну службу, а також навчальні чи спеціальні збори військовозобов’язаних.
4. Кандидат на пост Президента України має право на безкоштовний проїзд усіма видами пасажирського транспорту (за винятком таксі) у межах території України за рахунок коштів Держбюджету України, виділених на проведення виборів Президента України.
5. Держава забезпечує охорону кандидатів на пост Президента України під час виборчого процесу відповідно до Закону України “Про державну охорону органів державної влади і посадових осіб”.
Крім того, кожен кандидат має право на участь в передвиборчих теледебатах по Першому національному, які повинні бути проведені між 19 і 22 годинами у прямому ефірі. У дебатах одночасно можуть брати участь не більше двох кандидатів. І тривати вони мають не менше години. І за все це задоволення теж заплатять із бюджету.
Також кандидатам гарантується право на агітацію. Кожен претендент на президентське крісло має право користуватися державними і комунальними засобами масової інформації за рахунок і в межах коштів бюджету, виділеного на підготовку виборів. При цьому засіб масової інформації, який надав ефірний час або площу у друкованому виданні кандидатові на пост Президента України, не може відмовити у наданні ефірного часу або друкованої площі на тих же умовах іншому кандидатові.
До речі, для кандидатів, які вийшли у другий тур, є і приємний бонус – ЦВК забезпечує їм надання ефірного часу, друкованих площ і друкування агітаційних матеріалів за рахунок бюджетних коштів у сумі п’ятнадцяти тисяч розмірів мінімальної заробітної плати на кожного претендента. До речі, у грудні мінімальна зарплата складатиме 669 гривень. А значить, ЦВК купить кожному кандидатові між першим і другим туром рекламних площ на суму 10 мільйонів 35 тисяч гривень!
Кожному кандидатові держава зобов’язується також надати ефірний час для проведення передвиборчої агітації. Теж за рахунок держбюджету. Час цей повинні надати між 19 і 22 годинами. Кожен претендент на булаву має право виголошувати свою програму не менше 30 хвилин на загальнонаціональному телеканалі і 45 хвилин на загальнонаціональному радіоканалі, а також по 30 хвилин на регіональних телеканалах і по 20 хвилин на регіональних радіоканалах у кожному із регіонів України.
Цікаво, що упродовж 20 хвилин до і після теле-, радіотрансляції передвиборчої агітаційної теле-, радіопрограми відповідного кандидата на пост Президента України забороняється у будь-якій формі коментувати або оцінювати зміст передвиборчої агітаційної програми, давати будь-яку інформацію щодо цього кандидата.
Також ЦВК за рахунок державних коштів надрукує кожному кандидатові інформаційні плакати з розрахунку по п’ять штук на кожну виборчу дільницю. Ці плакати міститимуть передвиборчі програми кандидатів на пост Президента України, подані ними у ЦВК з зазначенням прізвища, імені, по батькові, року народження, посади, місця роботи і проживання, партійності кандидата, а також фотографії кандидата. До речі, виборчих дільниць в Україні приблизно 30 тисяч. А значить, кожному кандидатові у Президенти ЦВК буде зобов’язана надрукувати понад 150 тисяч плакатів! Якщо кандидатів 18 (а це самий мінімум), то всього ЦВК надрукує 2 мільйони 700 тисяч плакатів,
повідомляє forUm.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|