Домашній інтернет в Україні залишається привілеєм молоді в багатоповерхівках великих міст. У доступі до відкритої для всього світу інформації країна на багато років відстає від цивілізованого світу. Тільки Цифрова Британія може відкрити шлях уяви і творчості, які забезпечать нам і нашим дітям висококваліфіковані робочі місця.
Тільки Цифрова Британія принесе нам чудеса інформаційної революції, які можуть змінити все в нашому житті”. З цих слів прем’єр-міністра Великобританії Гордона Брауна розпочинається програма Цифрова Британія, де представлена стратегія британського уряду з “цифровізації” суспільства.
Згідно з урядовим планом, до 2012 року всім жителям країни повинен бути забезпечений доступ до швидкісного інтернету на швидкості не менше ніж 2 Мбіт / с. Для фінансування забезпечення швидким доступом до інтернету третини сімей, що залишилися, з кожної мідної лінії буде стягуватися податок у 50 пенсів на місяць. Крім того, план передбачає покриття 90% території Великобританії швидкісним мобільним інтернетом, для чого ліцензії мобільних операторів на частоті третього покоління (3G) будуть продовжені на невизначений термін, що зробить вкладення в побудову мереж третього покоління більш привабливими. Окремо програма передбачає, що завданням Ofcom (аналога Національної комісії регулювання зв’язку) тепер буде залучення приватних інвестицій у сектор для кращого задоволення потреб громадян.
В Україні ці завдання навіть не ставляться, а до інтернету, як і раніше ставляться як до розкоші, яка і не повинна бути доступна всім. Насправді, за останні роки ситуація з технологічним оснащенням українських родин кардинально змінилася. За даними загальнонаціональних опитувань GfK Ukraine, в
III кварталі цього року у 32% родин уже був комп’ютер, при цьому тільки у половини з них була можливість користуватися інтернетом вдома. З домашніх користувачів 16% були змушені для виходу в Мережу застосовувати мобільний зв’язок, а 7%, як і раніше користувалися повільним dial-up. Такі незручні і дорогі варіанти говорять про технічну недоступність для споживача високошвидкісного провідникового підключення.
Ця проблема найбільш яскраво виражена в селах. Незважаючи на поширену думку про глуху бідність українського села, в 20% сільських родин є комп’ютер, але лише чверть із них (5% від усіх) має доступ до інтернету. Для 36% з них можливість домашнього доступу надає оператор мобільного зв’язку, 19% змушені користуватися dial-up.
Про те, що мале число користувачів Інтернету в Україні в основному викликане нерозвиненістю інфраструктури зв’язку, говорить і ситуація в найбільших містах країни. Навіть там у провайдерів не дійшли руки до покриття приватного сектора і районів малоповерхової забудови. За даними установчого дослідження ТВ-панелі GfK Ukraine, серед родин, які в містах-мільйонниках проживають у приватних будинках, комп’ютер є в 29%, а інтернет - тільки у 9%. При цьому, серед мешканців багатоквартирних будинків у 6-10 поверхів, комп’ютер є в 40%, а інтернет - у 26%. Ці співвідношення свідчать про те, що навіть в найбагатших містах країни попит на підключення до інтернету повністю не задоволений.
При цьому держава не бачить в цьому проблеми. Більше того, дії української влади стримують розвиток інфраструктури доступу до інтернету. У більшості європейських держав поштовхом до розвитку інтернет-доступу стала приватизація державного оператора зв’язку, а також видача ліцензій на 3G. Приватизація принесла найбільшим операторам інвестиції та орієнтованість на клієнта, а розвиток 3G створив новий ринок - високошвидкісного мобільного інтернету. В Україні ж і приватизація Укртелекому та видача ліцензій на 3G заблоковані Президентом. Особливо показова в цьому плані епопея з 3G. Частоти для мережі третього покоління найбільші мобільні оператори вже отримали навіть у Росії й Білорусі, тоді як в Україні їх виділення знову відкладено під приводом браку коштів для конверсії частот Міноборони. При цьому не беруться до уваги ті блага, які українці отримають від швидкого мобільного інтернету, як і податки від продажу їм цих послуг. Інтернет як і раніше вважають розкішшю, а не невід’ємною частиною життя сучасної людини.
Окреме, не менш важливе питання, - відсутність системи навчання сучасним технологіям людей старшого покоління. Якщо серед опитаних у віці до 30 років інтернетом регулярно користуються майже 40%, то серед тих, хто старший 60 років - 1%. При цьому в 9% родин таких респондентів є комп’ютер, але переважна більшість людей похилого віку не вміють ним користуватися. Проблему навчання старшого покоління цілком можна було б вирішувати на базі шкіл і вузів, які страждають від демографічного провалу, проте, знову ж таки, влада не вважає це проблемою.
З такою державною політикою Україна стане цифровою ще дуже не скоро,
повідомляє Новинар.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|