Хамство на українських дорогах – звичне явище. “Обкласти матом” можуть не лише водії водіїв, але й водії пішоходів і навіть правоохоронців. У Німеччині такий “обмін люб’язностями” може коштувати до 4000 євро штрафу.
У стресові ситуації на дорозі потрапляв, мабуть, кожен водій. Хтось когось не так обігнав, не поступився дорогою, підрізав, різко загальмував, блокує виїзд… Дехто в такі моменти тихенько лається про себе, а дехто випускає пару – словами і красномовними жестами.
Наслідки такого прояву емоцій можуть дорого коштувати. І оскільки в чужу країну зі своїми правилами дорожнього руху не їздять, знати про національні особливості вирішення подібних суперечок українському водієві не завадить. Приміром, на прикладі Німеччини.
Німеччина вважається країною з високою культурою поведінки на дорогах. Можливо, не в останню чергу через те, що секундна втрата контролю над своїми емоціями може дорого обійтися учасникам конфлікту. Максимальний штраф може скласти чотири тисячі євро.
За даними Німецького автомобільного клубу
ADAC, “найскромніше” лайливе слово, якщо справа дійде до суду, коштуватиме водієві 250 євро, жест – 150. До цього ще додаються адміністративні порушення, як-то запис штрафних балів у “картотеку грішників” Федерального відомства автодорожнього транспорту у Фленсбурзі.
“Бали у Фленсбург” вважаються одним з найдієвіших запобіжних заходів. Адже якщо їхня кількість сягає 18, злісного порушника позбавляються водійських прав. Образа на дорозі тягне на всі п’ять балів. Якщо сюди ще додати бали за дорожнє правопорушення, то один такий інцидент може обійтися водієві зразу у 8-10 балів.
Щодо грошових стягнень, то їхній розмір залежить від рівня доходів “грішника”. За основу судді беруть денну робочу ставку і покарання призначають, власне, в робочих днях. Відповідно штраф становить ваш дохід за 10, 20 чи 30 робочих днів.
Загальноприйнятого каталогу тяжкості образливих виразів та жестів у Німеччині не існує. У різних землях судді по-різному це оцінюють. Але експерти
ADAC склали свій список, поділивши його на дві основні частини – за образливі слова і за образливі жести. Ось деякі з них.
Штрафи за слова та вирази на адресу правоохоронців:
- Bekloppter (не при своєму розумі, ідіот, цокнутий) – 250 євро
- Dumme Kuh (дурна корова) – 300-600 євро
- Witzbold (дотепник-самоучка) – 300 євро
- Verfluchte Wegelagerer (бандити прокляті – про поліцейських) – 450 євро
- Zu dumm zum Schreiben (безграмотний; надто дурний, аби писати) – 450 євро
- Du blödes Schwein (ти, тупа свиня) – 500 євро
- Hast du blödes Weib nichts Besseres zu tun? (Тобі, дурі, робити нема чого?) – 500 євро
- Звернення до поліцейського на “ти” - 600 євро
- Dir hat wohl die Sonne das Gehirn verbrannt (зовсім сонце мізки випалило) – 600 євро
- Bei dir piept’s wohl (не всі дома, поміха в голові) – 750 євро
- Wichtelmann (гном, істукан) – 1000 євро
- Bullenschwein (поліцейська свиня) – 1000 євро
- aubritter (рицар-грабіжник) – 1500 євро
- Trottel in Uniform (бовдур в уніформі) – 1500 євро
- Ihr gehört in die Nervenheilanstalt (божевільня за вами плаче) – 1500 євро
- Fieses Miststück (лайно смердюче) – 2500 євро
- Alte Sau (стара свиноматка) – 2500 євро
Штрафи за жести:
- показати язика – 150-300 євро
- показати кільце з великого та вказівного пальця (прирівнюється до “дупа”) – 700-750 євро
- покрутити пальцем біля виска – 750 євро
- помахати долонею перед обличчям (прирівнюється до “ідіот”) – 350-1000 євро
- показати середній палець – 600-4000 євро
Ось такі в Німеччині бувають штрафи. При чому для того, щоб “напоротися” на неприємності, не обов’язково ображати поліцейських чи інших водіїв. Достатньо навіть показати образливі жести в камеру відеоспостереження за дорожнім рухом. Приміром, такий “заочний” показ середнього пальця обійшовся одного разу жартівникам у 1200 євро.
Щасливої дороги,
повідомляє Німецька хвиля.
Обговорити на форумі