За два десятиріччя черкащанин назбирав радіотехніки на цілий музей.
Володимира Вотінова знають у Черкасах як великого любителя радіотехніки. Її 74–річний колекціонер збирає вже майже 20 років. Тож у чотирьох кімнатах вже назбиралося більше 2 тисяч радіоприладів. Здебільшого, це лампова апаратура, яку тепер хіба що в кіно можна побачити…
Понад сорок років тому Володимир Григорович захопився спортивною радіопеленгацією і вже через кілька років став чемпіоном України. А в 1998 році Вотінов виборов титул чемпіона світу та Європи й отримав звання майстра спорту міжнародного класу. Чемпіоном Європи він ставав ще двічі, останній раз чотири роки тому.
Узагалі ж цікавитися радіотехнікою почав ще в школярські роки. Після уроків пропадав у гуртку на станції юних техніків та в обласному радіоклубі. Захоплення було таким сильним, що він закінчив курси радіотелеграфістів і п’ятнадцятирічним одержав посвідчення, яке дозволяло йому виходити в радіолюбительський ефір.
А колекціонувати радіотехніку почав випадково. Якось відремонтував знайомому телевізор, і той на радощах віддячив Володимирові Григоровичу ризькою радіолою “Довгало”, випущеною ще в 50–х роках минулого століття. За двадцять минулих літ його колекція розрослася. Майстер хвалиться, що є в ній навіть перша післявоєнна радіостанція “Урожай” для сільського господарства, яку йому подарували знайомі з Миколаївщини. А з Прибалтики прислали унікальний приймач, випущений у Франції в 30–х роках минулого століття. Має він і ціле зібрання радіоприймачів, виготовлених в Україні, зокрема таких, як “Дніпропетровськ”, “Рекорд”, “Дніпро”, “ЛЗ”, “Балтика”, “Промінь–М”. Цінним екземпляром називає колекціонер і німецький довоєнний приймач “Сіменс–15”. Чотирнадцять років тому не пожалів за нього 150 доларів. Це найбільші гроші, які він витратив на радіотехніку.
“Це ось телеграфний апарат 1920 року, а це — відома “тарілка”, яка працювала, як гучномовець. Маю дуже рідкісний радіоприймач 33 року, військову американську, англійську агентурну радіоапаратуру, яка вільно поміщалася в дипломаті. А ось ця радіостанція брала участь в афганській війні”, — з гордістю показує свою радіоколекцію Володимир Григорович і демонструє зібрані ним військові приймачі, один з яких вагою більше 200 кілограмів. Колекціонер каже, що такі приймачі використовували в Радянській армії для магістральних ліній зв’язку, стояли вони і в ДОСААФ для радіолюбителів.
“А цей приймач — для підводних човнів. Я поламану техніку сам ремонтую, — пояснює Володимир Вотінов. — Старанно стираю стару фарбу, рівняю поверхню, підбираю кольори. Одна з проблем — дефіцит тканин, які є на приймачах. Тож придумав купувати на базарі або в секонд-хенді старі сукні, які мають рідку щільність полотна. З одного плаття можна чотири приймачі відновити”.
Автор: Людмила НІКІТЕНКО, “Україна молода”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|