Відомо, що останній рік навчання у школі збігає дуже швидко. Мине зовсім небагато часу, і теперішні одинадцятикласники втілюватимуть свою мрію про вищу освіту. А допоможе їм у цьому, вже третій рік поспіль, зовнішнє незалежне оцінювання.
І скільки б не говорили за чи проти цього нововведення, але той, хто відчув на собі всі його переваги, не захоче повертатись до старої вступної системи.
— Скільки в нас було хвилювань торік! — розказує мати випускника Підгайчиківської школи Віталія Красуцького. Пані Світлана зізнається, що, не зважаючи на добру успішність сина, на його неодноразові перемоги в предметних олімпіадах різних рівнів, усе-таки повної впевненості у тому, що вдасться стати студентом-державником обраного вузу, — не було. Лякали розповіді знайомих про те, що якими б не були знання, а гроші все одно треба готувати, та й немалі. Сіяли сумніви факти виявленої корупції у тому чи іншому навчальному закладі. Але інакшої ради не було, тож Віталій наполегливо і сумлінно готувався до тестувань.
Юнак мріяв навчатись у столиці України, у Державному вищому навчальному закладі “Київський Національний економічний університет імені Вадима Гетьмана”. Віталій Красуцький у школі зарекомендував себе як знавець і ерудит у таких предметах, як історія, правознавство, економіка, географія. Своїми успіхами завдячує педагогам Підгайчиківської школи Юрієві Гнатюку (правознавство), Уляні Микитчук (географія), Оксані Савчук (історія), Любові Касіян (перша вчителька і викладач економіки). Також і батьки, і Віталій щиро вдячні за турботу про сина, за підтримку його на випробуваннях різних рівнів профспілковому лідеру освітян Олені Бакай. Ці люди завжди вірили в успіх Віталія, переконливо доводили, що справжні знання здатні прокласти дорогу до найзаманливіших висот. І юнак їх не підвів.
Завдяки отриманим високим балам на зовнішньому незалежному оцінюванні Віталій Красуцький здобув можливість вступати на державну форму навчання одразу на п’ять факультетів: “правознавство”, “фінанси і кредит”, “економіка підприємства”, “банківська справа” у Київському Національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана, а також на “економічну географію” в університеті ім. Тараса Шевченка. Але Віталій обрав правознавство у “гетьманівському” університеті, де й навчається тепер. Здібного першокурсника одразу помітили, — розказує мати, — викладачі навіть відзначили високий рівень підготовки прикарпатського студента. “Тепер з ким завгодно можу сперечатись про безумовні переваги тестування”, — каже пані Світлана і звертається до молодшої доньки Таїсії: “Хочеш вчитися у Києві, — у престижному вузі вчися вже тепер”.
Отож, хто звик чесно, власними зусиллями шукати свій шлях у житті, той уже встиг оцінити можливості, які відкриває зовнішнє незалежне оцінювання. У березні теперішнім випускникам пропонують взяти участь у пробному тестуванні, тож нова система все більше вдосконалюється, відкриваючи ясні горизонти для майбутньої української еліти.
Автор: Василина КОЖУШНА, Вільний голос для Коломия ВЕБ Порталу
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|