Фінансова криза призвела до того, що Україна збільшила експорт металобрухту, значну частину якого раніше переробляла самостійно. Тим часом українські сталеплавильні підприємства затримують розрахунки за брухт, і замінюють його чавуном, що призводить до погіршення якості металу та аварій на виробництві.
Про це ішлося на сьогоднішньому з’їзді Української асоціації вторинних металів. Для оздоровлення галузі постачальники брухту пропонують законодавчі зміни, які передбачають впорядкування їхніх відносин із металургами, скасування ПДВ на брухт, і подолання криміналізації системи його збору.
Від початку року Україна більше ніж на третину зменшила виробництво та експорт металопродукції. З усіх її видів зростає тільки експорт металобрухту, якого за 9 місяців продали за кордон на понад 600 тисяч тонн. Країни Євросоюзу, Туреччина й Китай потребують вторинних металів дедалі більше.
Тим часом в самій Україні брухт за рік подешевшав у 2-4 рази, але навіть за таких цін металурги відмовляються платити, і за рік заборгували постачальникам понад 800 мільйонів гривень, заявив сьогодні на з’їзді Української асоціації вторинних металів її президент Валентин Куліченко.
“Без цієї сировини сучасне, якісне виробництво металу просто неможливе, – зауважив він. – Проте ми зараз бачимо тенденцію, коли заводи замінюють брухт чавуном, рудою, це призводить до порушень технології та навіть аварій. А за вже спожитий брухт не платять, посилаючись на кризу. Схема має бути такою: не платиш – веземо брухт на експорт!”
За словами пана Куліченка, експорт брухту до Євросоюзу – це не перспективний шлях розвитку галузі, а, швидше, аварійний вихід: адже на сьогодні ввізне мито на брухт до країн Європейського Союзу складає 30% від його вартості.
Розв’язати проблему обіцяє заступник міністра промислової політики Сергій Грищенко після входження України до зони вільної торгівлі з ЄС.
“Я місяць тому зустрівся з контактною групою по сталі Європейського Союзу і порушував ці питання. Ми підпишемо відповідні угоди про вільну торгівлю з ЄС та іншими групами держав, які передбачатимуть скасування мит, в тому числі й на метал”, – пояснює заступник міністра.
За словами Сергія Грищенка, наведення ладу на ринку металобрухту є запорукою виходу з кризи української металургії, для якої вторинні метали є основною і найбільш вигідною сировиною.
Проте ще більшою перешкодою, аніж падіння попиту і мито, для компаній-постачальників металобрухту є корупція, яка починається на рівні приймальних пунктів металу, вважає генеральний директор ПП “Астро” Василь Андрійчук.
“Я вісім місяців відкривав свій пункт прийому металу в Дрогобичі. При Держнаглядохоронпраці створені декілька приватних фірм, і всі вони видають якісь дозволи, – каже він. – Тим часом нелегальні пункти прийому металу спокійно працюють і просто сміються з нас. Подивіться, що врешті зробили ми, ініціювавши ліцензування разом із Мінпромполітики! Корупція, якої світ не бачив!”
Як вихід, підприємець пропонує скасувати ліцензії для пунктів збору металу. І водночас посилити контроль за ними з боку міліції та місцевої влади.
Крім цього, представники галузі закликають дати відсіч крадіжкам металобрухту з потягів. Таке злодійство, за їхнім свідченням, часто відбуваються за участі самої охорони,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|