8 жовтня в Естонському військовому музеї імені генерала Лайдонера відкрилася виставка “Українська повстанська армія. Історія пригноблених”. Виставка складається з понад 500 архівних фотографій та архівних документів, розміщених на 31-му стенді, пише професор Євген Цибуленко в естонському виданні DELFI.
Буквально того ж дня посольство Російської Федерації в Естонській Республіці розповсюдило прес-реліз у зв’язку з відкриттям виставки. У заяві Посольства РФ йшлося: “У Росії вкрай негативно ставляться до всього, що пов’язано з даними формуванням, яке в роки Другої світової війни не лише співпрацювало з окупаційним режимом нацистської Німеччини, отримавши від неї озброєння та амуніцію, але і” прославилося “крайньою жорстокістю щодо мирного населення різних національностей … “і далі в тому ж дусі.
У зв’язку з цим мені цікаво, до якого часу посольство Російської Федерації буде тиражувати історичні міфи, створені за часів СРСР радянськими спецслужбами в кращих традиціях геббельсівської пропаганди?
Для багатьох українців УПА є символом героїчної боротьби за незалежність нашої Батьківщини, тому цинічний наклеп, що зводиться на героїв нашого визвольного руху, для нас глибоко образливий і тому посольство РФ повинне відповідати за свої дії.
Втім, цей випад проти України далеко не перший. У буквальному сенсі не минає і дня, щоб на державному російському телебаченні чи в газетах в черговий раз не обмовили бандерівців. Адже мова йде саме про нахабну і цинічну брехню, дві основні тези якої були розроблені ще в СРСР і зводяться до наступного - бандерівці воювали на боці фашистської Німеччини і бандерівці знищували мирне населення, включаючи жінок і дітей.
Так що ж було насправді? Перші тижні війни бандерівці дійсно співпрацювали з німцями, і цього ніхто не приховує. Зазначу тільки, що СРСР до початку війни теж співпрацював з гітлерівською Німеччиною, причому набагато активніше і набагато довше. Сталін посилав Гітлеру привітання зі взяттям Парижа, СРСР окупував з Німеччиною на пару Польщу, проводив німецькі військові кораблі по Північному морському шляху в Тихий океан, постачав Німеччині стратегічну сировину - список можна продовжувати довго.
Бандерівці теж дуже швидко розпізнали антилюдську сутність гітлерівського режиму і, як і лісові брати в країнах Балтії, стали воювати за незалежність своєї країни як з німецькими, так і з радянськими військами. Наведу для прикладу пару епізодів. 10 березня 1943 сотня УПА провела успішний наступ на укріплені позиції німців у селі Оржеві. Втрати німців - 60 осіб убитими і пораненими. 20 березня 1943 відділ УПА розгромив табір військовополонених у Луцьку і звільнив усіх ув’язнених.
Що характерно, сам Степан Бандера майже всю війну просидів у німецькому концтаборі Заксенхаузен, а два його рідні брати Олекса і Василь були відправлені в Освенцим, де обидва загинули в 1942 році. Про що ще можна говорити?
Тепер поговоримо про другу частину міфу про “звірства бандерівців”. Найбільше запитань виникає у поляків, але вони, на відміну від Росії, не впадають в істерію, а разом з українськими істориками Водночас, у самій Росії намагаються відвернути міжнародну громадськість від засудження злочинів НКВС, співробітники якого, незважаючи на свої злочини, зведені в рамки героїв.
Якщо Росія так турбується про історичну справедливість, то чому вона фактично повністю закрила свої архіви і допускає туди тільки придворних борзописців на зразок Дюкова? Відповідь проста - є що приховувати.
Як свідчать розсекречені документи СБУ про діяльність радянських органів держбезпеки на території України в післявоєнний період, в райони діяльності УПА були направлені численні добре підготовлені спецгрупи співробітників НКВС, переодягнених у форму УПА, які володіли місцевим діалектом і знали місцеві традиції, в тому числі що складалися з колишніх червоних партизан Ковпака. Спецгрупи діяли під виглядом загонів УПА і були покликані шляхом звірств щодо цивільного населення забезпечити підрив соціальної бази повстанців і дискредитувати їх заявлену мету - “національне визволення українського народу”. Станом на червень 1945 року в західних областях під виглядом загонів УПА діяло 156 спецгруп НКВС чисельністю 1783 людини.
Тому я закликаю всіх відвідати виставку та скласти власне уявлення про те, що відбувається, а не продовжувати жити в світі старих радянських міфів,
повідомляє Новинар.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|