Україна має зробити крок до встановлення нового конституційного ладу європейського зразка, а конституційна реформа є ключовим засобом наведення порядку і встановлення стабільності в державі.
Мета всенародного обговорення — прямий діалог з людьми щодо змін до Основного Закону. Завдяки обговоренню можна врахувати позицію народу щодо ключових позицій проекту Конституції Віктора Ющенка. Ці пропозиції будуть розглядатися, узагальнюватись і, як наслідок, текст може бути уточнений, доопрацьований з урахуванням думки народу.
Які зміни пропонує нам Президент України?
1. Так, систему адміністративно-територіального устрою України становитимуть громади. Міста, містечка, села будуть об’єднані, з визначеною кількістю жителів і прирівняні за статусом до області або району. (На прикладі Коломийського району — Отинія з прилеглими селами, Гвіздець і т. д.).
2. Зменшиться чисельність парламенту: замість 450 буде 300 народних депутатів — палата депутатів (нижня). Депутати обираються строком на 4 роки за відкритими списками, тобто, громадяни мають право обирати тих, кого вони хочуть.
Верхня палата — сенат. До нього входять по три сенатори, які обираються на 6 років від кожної області. Разом — 80 сенаторів. До повноважень сенату будуть входити призначення виборів Президента України, депутатів Верховної Ради, Автономної Республіки Крим, депутатів обласних, Київської міської, районних рад, рад громад, голів громад, ухвалення законів, прийнятих палатою депутатів, а також інші, повноваження передбачені КУ.
3. У проекті більш виражені та конкретизовані права і свободи людини, що притаманно новітнім європейським конституціям. Серед громадянських прав окремо закріплюється право кожного мати сім’ю та повагу до сімейного життя, забороняється втягування дитини у діяльність, шкідливу для моральності та нормального розвитку. Влада має виконувати свою справжню функцію служити людині. Одне з першочергових завдань — переорієнтувати правоохоронні органи із захисту інтересів влади на захист прав громадянина. Тому ніхто не може бути затриманий за підозрою без вмотивованого рішення суду довше ніж на 24 години.
4. Більш деталізовано повноваження Президента та Кабінету Міністрів, тобто не буде перетягування каната, яке ми спостерігаємо тепер. А також надаються більші повноваження органам влади на місцях.
Позиція Президента у конституційному процесі є послідовною: оновлення Конституції має бути зроблено не під якогось політика чи партію. Воно повинно ґрунтуватись на потребах, які існують в суспільстві. Президент розраховує разом із усіма небайдужими громадянами підготувати справді народну Конституцію України — до створення якої може безпосередньо долучитися кожен.
Автор: О.ГУТА, спеціаліст І категорії міськрайонного управління юстиції
Вільний голос для Коломия ВЕБ Порталу
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|