В Одеській єпархії УПЦ МП назвали трьох журналісток “божевільними наклепниками” і молитимуться, щоб Господь напоумив їх… хворобами.
Уперше в Україні в церкві моляться не за здоров’я, а за хвороби. Саме таким чином в Одеській єпархії Української православної церкви Московського патріархату вирішили провчити трьох журналісток газети “Сєгодня”, які провели власне розслідування, дізналися реальну вартість церковних послуг у храмах Одеси і 27 вересня розповіли про це в матеріалі “Ритуальні гонорари одеських храмів”. Зокрема, журналістки дізналися, що в одеському храмі Адріана і Наталії за вінчання потрібно заплатити 310-600 гривень, за хрещення — 75-280 гривень, за освячення квартири — 150-400 гривень, а за розвінчання — 150-200 гривень. Здивував співробітниць газети також той факт, що ціна свічки в церковній крамниці в п’ять разів дешевша, ніж у самих храмах.
Керівництво Одеської єпархії Української православної церкви Московського патріархату розцінило цей матеріал як “наклеп на Христа” і звернулося до авторок просто з офіційного сайту: “відтепер у Свято-Успенському, Свято-Пантелеймонівському, Свято-Іллінському та Свято-Іверському чоловічих монастирях молитимуться про те, щоб Господь напоумив утисками та хворобами озлоблених, божевільних наклепників на Христа і Його Святу Церкву Ольгу Князь, Світлану Годовенко і Лілію Фещенко”. Та на цьому церковний гнів не закінчився — журналісткам заборонили… купувати та запалювати в одеських храмах свічки.
Авторки матеріалу про церковні послуги шоковані реакцією священнослужителів на свою публікацію. За словами керівника Одеського офісу газети “Сєгодня” Тетяни Юшкіної, під керівництвом якої працюють журналістки, особливо її дивує, що богопротивне звернення з’явилося на офіційному інтернет-сайті Одеської єпархії. “Ми аж ніяк не очікували на подібну реакцію представників Церкви, адже “прейскуранти” з цінами на ритуальні послуги можна було побачити просто на вході в деякі храми Одеси. В інших випадках священнослужителі самі надавали журналістам, як і всім прихожанам, інформацію про розцінки — жодних перешкод, жодних таємниць, — каже Тетяна Юшкіна. — Олю, Світлану та Лілію дійсно налякав настільки жорсткий тон заяви. Прес-аташе митрополита Агафангела протоієрей Сергій (Лебедєв) пообіцяв негайно зняти скандальну публікацію”. Втім на момент підготовки матеріалу на сайті нічого не змінилося.
“Пожертви на утримання храму вони називають “гонорарами” і “прейскурантами”, при цьому без сорому замовчують те, що храм може існувати тільки на пожертвування, що він нічого не отримує з державного бюджету, що церковним громадам за утримання храму доводиться платити на рівні комерційних організацій”, — апелюють в Одеській єпархії. Тим часом місцевий правозахисник Олексій Плужников констатує, що “держава ніяк не регулює церковні доходи. Фактично церква надає послуги, але не платить податки і не звітує, як, наприклад, доброчинні організації”, — повідомив власний кореспондент в Одесі Михайло Аксанюк. “Священики роз’їжджають на дорогих автомобілях, — каже правозахисник. — Це не релігія, це — бізнес і політика. Церква — це величезні гроші, які не враховують як доходи держави. А будь-яка новостворена громада може отримати національне майно. Це порушення Конституції”.
Автор: Геннадій БИКОДІР, Ярина ГОРОДИСЬКА, “Україна молода”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|