Цьогорічним лауреатом Нобелівської премії миру став президент США Барак Обама.
І в попередні роки вибір лауреатів найпрестижнішої політичної премії світу — Нобелівської премії миру — викликав подив чи неоднозначні реакції. Немає сумнівів, що вибір цьогорічного лауреата також стане предметом довгих обговорень та сумнівів. Норвезький комітет зупинив свій вибір із 205 претендентів (рекордна кількість за всю історію нобелівських премій миру) на президентові США Бараку Обамі, який перебуває на цій посаді неповні 10 місяців і ще не встиг зробити цей світ “мирнішим”, хоча має такі наміри. Може, варто було зачекати принаймні до наступного року? Певно, премія видана авансом… А може, за відмову від розміщення елементів ПРО в Європі? Чи як підсолода тієї гіркоти, яку президент США пізнав, програвши боротьбу за проведення Олімпійських ігор–2016 у його рідному місті Чикаго?
“Ассошіейтед пресс” нагадує, що Нобелівською премією вшановують діяння претендента на час, коли була запропонована його кандидатура. Термін подання заявок на цьогорічну Нобелівську премію миру сплив 1 лютого. На той час президент Обама перебував при владі… лише десять днів.
Досі Нобелівською премією миру нагородили лише двох президентів США: 1906 року — Теодора Рузвельта та 1919 року — Вудро Вільсона. Але її не отримали президенти, які перемогли у Другій світовій війні, виводили американські війська з В’єтнаму чи підписували угоди про скорочення ядерних арсеналів. Вони не заслужили її роками праці, а “спринтер” Обама, виходить, заслужив за десять днів перебування в Білому домі.
Багато міжнародних оглядачів говорять про девальвацію Нобелівської премії миру. Інші нагадують, що інший лауреат Нобелівської премії миру — Далайлама — тепер перебуває у США. Це його 10–й візит до Америки, починаючи з 1991 року. Під час попередніх дев’яти з ним завжди зустрічалися президенти США, але Обама відмовився.
Утім Нобелівський комітет дав чітку аргументацію вибору Обами лауреатом премії миру: “За його надзвичайні зусилля зі зміцнення міжнародної дипломатії та співробітництва між народами”. І далі: “Комітет надав особливої важливості баченню та праці Обами для створення світу без ядерної зброї”. То, може, варто було поділити премію між ним та кремлівськими лідерами й пекінським керівництвом, без яких такий світ не створити? Нобелівський комітет видає добрі наміри за доконані факти, стверджуючи, що президент Обама вже створив новий клімат у міжнародній політиці, надав центральне місце багатосторонній дипломатії з наголосом на роль у ній ООН та інших міжнародних інституцій, що діалог і переговори вже стали головним інструментом вирішення найбільш важких міжнародних конфліктів.
Автор: Олександр ШИМАНСЬКИЙ, “Україна молода”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|