Українці з усього світу збираються в Римі 9-12 жовтня на всенародну прощу. Місце зустрічі – греко-католицький собор Святої Софії. Після восьмирічної перерви Українська греко-католицька церква в Італії відновлює традицію масових духовних зібрань.
Докладніше про подію розповів Радіо Свобода голова прощі, отець-доктор Іван Дацько.
Рим — відомий центр прочан з усього світу. З чим пов’язана організація саме всеукраїнської прощі, на якій буде присутній Блаженніший Патріарх Любомир?
— “Італія і, зокрема, Рим – дуже привабливе місце для наших прочан, не лише для греко-католиків, але й православних. А в нас ще додаткова нагода трапилася, бо будемо святкувати 40-річчя посвячення собору Святої Софії, 25 років від смерті його будівничого, Патріарха Йосифа Сліпого, 50-ліття колегії Святої Покрови і 65-ті роковини смерті Слуги Божого Митрополита Андрея Шептицького”.
— Багато води спливло, як Блаженніший Йосиф Сліпий організовував до Софії Римської перші всеукраїнські прощі, однак гасло цих зібрань не змінюється?
— “Покійний Патріарх Йосиф Сліпий казав, що той Собор має нас “собирати”. Має збирати докупи і українська духовність, і українська наука. Його гасло: “Істина і любов науки збирає в розсіяні сущих”. І ми це бачимо: як багато людей сюди приходить. Очевидно, що в них бувають труднощі, і ми намагаємося їм допомогти. Цей осередок, як й інші центри релігійні, дуже живучий і відкритий”.
— Собор Святої Софії на околиці Рима— відносно молода пам’ятка, яка свідчить про присутність України у Вічному місті?
— “Є ще наш Патріарший двір на площі Мадонна деі Монті. Будинок, котрий у власності УГКЦ в центрі Рима, недалеко від Колізею. Так ось, це найстарша пам’ятка України поза межами України. Папа Урбан
VIII у 1637 році подарував цей будинок, який був представництвом київських митрополитів перед Апостольським Римським престолом. Вже відтоді наша присутність на Заході була дуже жива”.
— Більшість українських осередків у Римі створені завдяки попередній хвилі еміграції після Другої Світової війни. Наскільки активні у культурно-релігійному житті сучасні мігранти?
— “Нинішня еміграція більшою мірою заробітчанська і належить до найнижчої верстви італійського суспільства, але вже бачимо, що тут є українські підприємці, люди відкривають власні ресторани… Українці присутні не тільки у папських університетах, а також у римському державному університеті “Сап’єнца”, та в інших світських закладах, як ось в музичній академії “Санта Чечілья” в Римі. Україна вже не є незнаним краєм для італіців. І це треба плекати”.
— Потік мігрантів не зменшується, і Українська греко-католицька церква розширює душпастирську діяльність…
— “Спочатку це була виключно заробітчанська короткотермінова імміграція, коли приїздили на рік-другий, а потім поверталися. Нині спостерігаємо, що вже і вінчаємо молодят, i хрестимо тут дітей, ховаємо людей. Отож, частина мігрантів залишається. Лише в Римі, за моїми оцінками, мешкає близько 30 тисяч українців.УГКЦ задіяла три центри. Крім собору Святої Софії також є монастир отців Василіян та церква святих Сергія і Вакха. По всій Італії вже працює десь 40 священиків у 110 осередках”,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|