Більше половини українців низько оцінюють рівень знань, які дає сучасна школа. Це показало дослідження, проведене Інститутом Горшеніна. Хорошої думки про якість освіти лише третина опитаних.
За останні чотири роки фінансування української освіти збільшилося втричі – з 18 до 66 мільярдів гривень, наголосив Президент України Віктор Ющенко. “Про прогрес у школі, про статус учителя не можна говорити, якщо не давати належного фінансування. Але й говорити лише про фінанси, якщо вони падають на нереформований простір, було б великою помилкою. І тому ми задумали проведення реформи в сфері освіти”. Саме прозоре тестування учнів, які закінчують середню школу і мають бажання навчатися у вищій школі, є дуже важливим досягненням, зазначив Віктор Ющенко.
Незважаючи на збільшення фінансування освіти, професія вчителя вважається непрестижною. Про це свідчать результати опитування, яке провів Інститут Горшеніна. Якість освіти, яку дає школа, 59 % респондентів вважають незадовільною, говорить співробітник Інституту Олена Дяченко. “Люди без ентузіазму оцінюють престижність професії вчителя. Батьки досі чекають, що школа даватиме не лише освіту, а й виховання. Саме це сподівання українці відзначали, як таке, що школа не виправдовує”.
Необов’язково спеціалізована шкільна освіта (зокрема, гуманітарного напрямку) краща, ніж звичайна середня школа. У цьому переконана киянка Ганна, молодша сестра якої навчається саме в ліцеї. Просто усе залежить не стільки від навчального закладу, скільки від самих учнів та їхнього бажання навчатися. “Усе залежить від мотивування конкретної дитини конкретними батьками в конкретному навчальному закладі. Після вступу із середньої школи до ліцею моїй сестрі було дуже важко. Їй довелося за дуже короткий строк вийти на той рівень, який потрібен. Але зараз я просто дивуюся, чого може досягти моя сестра, якщо її правильно направити й мобілізувати”.
Сучасні учні, починаючи з молодших класів, буквально потопають у морі інформації, яку вони отримують у школі, каже Юлія, вчителька англійської мови однієї з гімназій Києва. З огляду на це, вчителю необхідно приділяти більше уваги кожному учневі, щоб швидше віднайти природжені здібності школяра. До того ж, на її думку, школярів варто переводити на іншу систему оцінювання знань. “Школи треба переводити на ту систему оцінювання, яка є в університетах. Наприклад, мені, як молодому спеціалісту, дуже важко перебудуватися з Болонського процесу і зі 100-бальної системи на 12-бальну. Та й першокурсникам у ВНЗ буде легше розібратися, маючи ту ж систему оцінювання”.
Цього року 400 тисяч випускників забажали стати студентами вищих навчальних закладів в Україні, повідомив Радіо Свобода заступник міністра освіти України Тарас Фініков. Половина абітурієнтів подала свої документи більше ніж у 10 закладів. Тож, охочих навчатися вдосталь.
Олеся, випускниця однієї з шепетівських шкіл на Хмельниччині, навчається на першому курсі КНУ імені Шевченка. Стати студенткою омріяного вузу їй допомогла срібна медаль, каже дівчина; проте той обсяг знань, який старшокласник одержує у школі, для вступу до престижного вузу недостатній. “Підготовка до вступу вже йде в кінці 11-го класу. Я гадаю, що треба її починати значно раніше. У школі приблизно з 10-го класу зазвичай йде поділ на різні напрямки: гуманітарний, економічний тощо. Цей поділ потрібний раніше, учні мають визначатися класу з 8-го”, – вважає першокурсниця.
Шкільна програма учнів старших класів перевантажена загальноосвітніми предметами, натомість мало профільних дисциплін, вважає також і президент Асоціації керівників шкіл, член колегії Міністерства освіти і науки Олена Онаць. “У дітей повинно бути більше права вибору. Обов’язкових предметів має бути менше, а предметів на вибір – більше”,– переконана вона.
Шкільний рівень підготовки абітурієнтів і студентів-першокурсників заслабкий, вважає директор Інституту журналістики Володимир Різун. “Володіння українською мовою, історією України - тобто тими дисциплінами, які вивчаються в школі, недостатнє. Хотілося б, щоб діти приходили до ВНЗ, повністю опанувавши програму. Виходить, ми маємо витрачати час, на те, що вони не встигли чи не змогли вивчити в школі”.
Поки в Україні продовжують ламати списи навколо якості середньої та вищої освіти, кількість вищих навчальних закладів у державі сягає тисячі. Тільки статус національних мають в Україні 93 університети. А на кожну тисячу населення припадає в середньому сорок студентів,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|