1-2 жовтня на Львівщині розпочався IX Міжнародний економічний форум. Оскільки вісім попередніх були неефективні, не принесли іноземних інвестицій в регіон, обласна адміністрація змінила формат роботи. Відтак відмовились від інвестиційного ярмарку і протягом двох днів будуть промови і дискусії.
До того ж зі Львова перенесла місце проведення форуму в курортний Трускавець, в єдиний на теренах області п’ятизірковий готель. Та чи “вилікує” Трускавець інвестиційний клімат в Україні?
Торік Президент, щоб дістатись на львівський форум, не поділив із Прем’єр-міністром один літак. Цього року обоє керівників держави обрали для відвідин економічного форуму різні дні.
Торік тричі змінювали програму візиту Президента, а цього разу Віктор Ющенко запізнився лишень на півгодини, але його промова у кілька разів була довшою, аніж передбачалось регламентом. Чимало учасників форуму, зокрема іноземці, виходили з залу на каву.
Прозорий інвестиційний клімат, політична та економічна стабільність – такі гарантії для інвесторів. Але їм вкотре продемонстрували, що ані одного, ані другого, ані третього в Україні немає і невідомо, коли ситуація зміниться. Неприязнь Президента і Прем’єра були очевидними на Міжнародному економічному форумі. Вислідом цього є й те, що у списку учасників зібрання не було жодного поважного іноземного бізнесмена. Економічні експерти з різноманітних міжнародних корпорацій та фондів були свого роду “вухами” іноземних інвесторів, оскільки аналізуватимуть почуте і доноситимуть до світу бізнесу, яким є інвестиційний клімат в Україні.
Віктор Ющенко виступав перед керівниками різних областей, іноземними гостями, українськими підприємцями не як Президент із чіткими гарантіями і месиджами, а як кандидат у Президенти, переповнений оптимізмом щодо змін у 2010 році.
Промова Віктора Ющенка, яка стосувалась впливу світової кризи на економіку України, звелась до суцільної критики діяльності уряду. Це стосувалось і відсутності проведення пенсійної реформи і регуляторної політики, реформ в енергетичному секторі, критика щодо збільшення дефіциту бюджету і політики багатомільйонних кредитів. А це й відлякує інвесторів.
“Коли ми говоримо про український економічний потенціал, його розвиток, наші можливості – це українська економіка, яка має унікальні європейські перспективи, це, по суті, “сплячий слон” з унікальними можливостями, який чекає своєї модернізації і реформ”, – сказав Віктор Ющенко.
Не складно спрогнозувати, що уже 2 жовтня під час свого виступу на економічному форумі у Трускавці Прем’єр Тимошенко дасть відповіді на усі закиди і критику Президента.
Під час спілкування на форумі з міжнародними експертами можна було почути головні причини непривабливості України для західних інвесторів. Це велика корупція на усіх рівнях влади, непрозорі інвестиційні умови, бюрократія при видачі дозволів, нестабільність у державі. Нині країну, по суті, тримає тіньовий бізнес. Більше половини підприємств у цій економічній кризі в Україні перейшли у тінь, тобто ухиляються від податків.
Те, що Україна потребує інвестицій і сподівається на ці вкладення говорив кожен із виступаючих. А ось скільки інвестицій в Україну надійшло – не зрозуміло. Скажімо, за словами Віктора Ющенка, за час його президентства надійшли 30 мільярдів доларів іноземних інвестицій. За усі роки незалежності – 38 мільярдів доларів. Однак за офіційними даними Державного комітету статистики, за останні 4 роки в державу інвестовано близько 7 мільярдів доларів, а загалом від початку 90-х – 20 мільярдів доларів. При нормальному інвестиційному кліматі в країні, на одного мешканця мало б припадати від 10 до 15 тисяч доларів інвестицій у рік. На початку цього року в Україну надійшло на 60 відсотків інвестицій менше, аніж торік. Звісно, що однією з причин була світова фінансова криза, але головною усе ж таки залишається політична нестабільність у державі. Президент не зміг уточнити суму інвестицій, оскільки на Львівщині не спілкувався з журналістами. Натомість у програмі Юлії Тимошенко заплановані кілька підходів до преси.
Віктор Ющенко майже дві години спілкувався з відомими львів’янами на каналі місцевого телебачення. Однак, на жаль, дискусії чи розмови не вийшло, оскільки переважно говорив Президент. Хоча такі інтелектуали як віце-ректор Українського Католицького університету Мирослав Маринович, ректор УКУ отець Борис Ґудзяк, директор Львівської галереї мистецтв Борис Возницький мали що сказати Президентові. Виглядало на те, що у Президента немає команди людей, яка б скерувала формат спілкування у цікавіший, що вартувало Віктору Ющенкові, який бачить себе вдруге Президентом і кому не байдужий рейтинг, слухати цих відомих людей і цікавитись їхньою думкою щодо важливих проблем у державі. Живої і динамічної розмови не вийшло, а Віктор Ющенко свої відповіді побудував на критиці уряду.
Отець Борис Ґудзяк, готуючись до телеефіру, відвідав перукарню і поцікавився у перукаря, а за кого вона голосуватиме. У відповідь почув, що та викреслила б усіх. Така позиція нині домінує серед львів’ян. Отець Ґудзяк, навівши цей приклад, запитав про моральну відповідальність влади і не тільки народних депутатів, урядовців, але й Віктора Ющенка,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|