У Росії доповідь комісії, що була створена за рішенням Євросоюзу, і котра досліджувала причини російсько-грузинського конфлікту, оголосили великою перемогою російської дипломатії. Про це сказано в офіційній заяві російського МЗС і в численних коментарях спостерігачів у державних медіа.
Приводом для такого висновку стала констатація, що війна розпочалася після грузинського обстрілу осетинської столиці Цхінвалі – хоча й тут Єврокомісія нагадує про постійні провокації з боку Південної Осетії. Однак доповідь є набагато змістовнішою і стосується вона не тільки самого початку війни, але й її продовження, і рішення Москви визнати незалежність Абхазії і Південної Осетії. І тут висновки комісії ЄС кардинально розходяться із висновками Кремля. Проте в Росії саме цю, достатньо важливу частину доповіді просто вирішили не помічати.
Ще б пак! Адже сьогодні головним є не питання про початок війни. Про грузинський обстріл Цхінвалі говорили буквально з перших годин після початку конфлікту і тільки завзяті прихильники грузинського президента Михайла Саакашвілі могли ставити під сумнів сам факт дій Тбілісі. Більше того, питання про адекватність дій президента ставилося і грузинською опозицією.
Однак разом із цим сам факт грузинського обстрілу не є відповіддю на питання про визнання Москвою незалежності Абхазії та Південної Осетії. Додам до цього, що ухвалювалося це рішення фактично спонтанно, без будь-яких серйозних міжнародних консультацій.
Росія навіть не вважала потрібним проконсультуватися із своїм найближчим союзником, Республікою Білорусь. І той факт, що обидві країни входять до Союзної держави, не став приводом для таких консультацій. Вже тому важко порівнювати рішення про визнання незалежності грузинських автономій із рішенням західних країн про визнання незалежності Косова. Звичайно, із цим рішенням також можна сперечатися. Проте воно ухвалювалося після довгих дискусій Сполучених Штатів із своїми союзниками, після обговорення у НАТО і ЄС, після зриву кількох раундів переговорів між сербами і косоварами – а ці переговори відбулися вже після югославської війни…
Ніяких зусиль для відновлення територіальної цілісності Грузії Москва не докладала ані до, ані після війни. До війни робилося все можливе, щоб не дати можливість Сухумі і Цхінвалі самостійно домовлятися із Тбілісі – навіть коли такі спроби були з обох боків.
Ну а після визнання незалежності практично було поставило крапку на серйозних консультаціях – і, можна сказати, загнало ситуацію у глухий кут. Тому що грузинські автономії – щоб не вважали з цього приводу в Москві – не можна назвати ані незалежними державами, ані територіями з визначеною долею. Проте і Грузією вони також не контролюються. Навряд чи можна сказати, що це додає стабільності в складному регіоні Кавказу. Та хіба ж в цій стабільності не зацікавлена сама Росія,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|