Іноземні запозичення, настанови міжнародних фінансових інституцій та поради міжнародних експертів. Ці питання в понеділок були у центрі уваги українських політиків.
Спочатку із віце-президентом Світового банку зустрівся Президент Віктор Ющенко, потім Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Ну, а далі глава уряду спільно з іноземними та українськими експертами шукали шляхів виходу із кризи.
Україні необхідно збільшити тарифи на енергоресурси для нанесення. Така рекомендація пролунала з вуст віце-президента Світового банку Філіпа Ле Вору. “Україна може заощадити багато грошей за допомогою енергозбереження. І шлях до цього – це підвищення тарифів. Оскільки населення має бачити, що ресурс чогось коштує”, – сказав Ле Вору під час зустрічі з Юлією Тимошенко.
Збільшення тарифів на газ для населення було також однією із умов надання Україні кредиту від Міжнародного валютного фонду. І статися це мало уже 1 вересня. Проте питання нині зависло “у повітрі”.
Між тим, схоже, що український уряд вирішив і надалі проводити політику залучення іноземних кредитів. Минулого тижня Україна отримала від Світового банку позику у розмірі 400 мільйонів доларів. А до кінця року, каже Юлія Тимошенко, Кабінет Міністрів сподівається на черговий транш. Окрім цього, Прем’єр закликає міжнародних експертів взяти участь у розробці програми виходу України з кризи.
“Для України були створені добрі пропозиції, але все це нам доведеться підкорегувати, враховуючи, як кризові явища, котрі зараз переживає світ, так і необхідність будувати країну після кризи. І це вже абсолютно нова складова, якої у попередніх програмах не було”, – звернулася Тимошенко до експертів.
Наразі Україні потрібно зосередитися на розробці довгострокової програми, яка б враховувала умови кризи та період посткризового підйому, вважає директор Інституту економічного прогнозування НАН Валерій Геєць. Якщо ж цього не буде, то вже через два-три роки Україну очікує чергова криза платіжного балансу, каже він. Сьогодні ж, зазначає пан Геєць, Україна має не лише фінансову кризу. Наразі йдеться про “політичний цикл у економічній політиці, що матиме набагато глибші наслідки”, ніж просто криза платіжного балансу. І ця проблема, на думку економіста, актуальна не лише для України.
“І світ у цілому, і ми зокрема маємо розв’язати серйозну проблему стосунків між політикою і економікою, – наголосив експерт під час круглого столу за участю прем’єра. – Оскільки, не дивлячись на певні домовленості “Двадцятки”, протекціонізм у окремих країнах, і навіть достатньо розвинутих, і далі має місце”.
Що ж до антикризової політики, яку провадила Україна, то, як зазначає старший співробітник Інституту міжнародної економіки імені Петерсена Андреас Ослунд, тут були як промахи, так і правильні рішення.
“Не дуже доброю була політика центрального банку і валютна політика. Це послабило довіру до гривні, – каже Андрес Ослунд. – А правильною була політика щодо державних фінансів. Бюджет був майже збалансованим. А державний борг України до кризи був дуже маленьким. І що було дуже важливо під час кризи – це те, що швидко звернулися за допомогою до МВФ”.
Експерти зазначають, що для виходу з кризи, насамперед, необхідна злагоджена політика усіх гілок влади і Національного банку. Однак розуміють, що цього не буде як мінімум до президентських виборів,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|