Соціальний проект Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ, Коломийського інституту Державного вищого навчального закладу “Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника”.
Щоб дитина стала Людиною, батьки повинні стати опорою та гарантом її гармонійного особистісного становлення. Перед батьками постають питання: “Як виховувати?”, “Як привчити дитину до дисциплінованості?”, “Чи треба карати за провину?”. На жаль, іноді батьки забувають або не усвідомлюють межі між дисципліною та тим, що зветься домашнім насильством.
“Насильство в сім’ї — це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім’ї по відношенню до іншого члена сім’ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім’ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров’ю” (Закон України “Про попередження насильства в сім’ї”, розділ І, ст. 1).
Домашнє насильство — це система поведінки, а не окремий випадок.
Перш ніж карати дитину “за щось”, “для чогось”, зрозумійте: не можна примусити дитину усвідомити що є добро, а що є зло, використовуючи силу. Належно виховати можна, якщо поважати гідність у маленької людини. Сім’я має бути простором без насилля. Насилля породжує насилля. Покарання призводить до покарання. Жорстоке ставлення до дитини руйнує та спотворює її особистість. Сім’я має бути простором без насилля, тому:
якщо є сумнів, карати чи не карати — не карати;
неприпустимо: карати, завдаючи болю і страху будь-якими насильницькими діями;
неприпустимо: приниження гідності шляхом образ, лайки — дитина втрачає віру в себе, своє власне “Я”;
неприпустимо систематично залякувати покаранням, погрожувати знаряддями покарання;
неприпустимо виміщати на дітях поганий настрій, роздратованість, погане самопочуття.
Щоб не вчинила ваша дитина, не кваптеся виносити “вирок”, вислухайте її пояснення.
Шановні батьки! Невідомо, як складеться подальша доля ваших дітей, але будьте певні, якщо зі свого дитинства вони перенесуть у доросле життя вашу батьківську любов, то ви навряд чи почуєте від майбутніх онуків нарікання на адресу своїх батьків.
Недоліки треба не викорінювати, а коригувати, терпляче допомагати дитині їх позбутися. Дитина має право на особисті почуття, думки, секрети, власних друзів. Забезпечити дитину їжею, одягом, навчити її доглядати за собою, піклуватись про неї у разі хвороби — обов’язок дорослих.
Необхідно розірвати коло жорстокості та насилля, припинити ображати дітей, щоб діти не тікали з дому, не шукали способу помститися, вкоротити собі віку, — любіть їх!
Вільний голос для Коломия ВЕБ Порталу
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|