Україна виборола золоту медаль за найкращий мед світу, а також право проводити у 2013 році Всесвітній конгрес бджолярів.
У французькому Монпельє увесь минулий тиждень пахло медом — сюди на 41–й Всесвітній конгрес “Апімондія” з’їхалося близько 10 тисяч бджолярів із 80 країн світу — аби поділитися досвідом і представити свою продукцію. Українські ж бджолярі прибули по головний “трофей” — право по проведення такого ж міжнародного бджільницького форуму у 2013 році. І не підвели! За нашу країну проголосувало більше половини делегацій (93 голоси зі 165 можливих!) — і це при тому, що нашими суперниками були Туреччина, Іспанія, Італія, Угорщина та Болгарія.
“Відкрийте європейський медовий край”, — закликали українці в Монпельє. Бджолярі з усього світу відгукнулися і взялися за відкриття: до наших медових вин вишикувалася черга дегустаторів, український мед вихваляли найвимогливіші гурмани. А ансамбль народної музики “Будьмо” та танцюристи з ансамблю Вірського, які підтримували українську делегацію бджолярів, у Монпельє стали справжніми знаменитостями — їх навіть упізнавали на вулицях.
Право на проведення 43–го Конгресу “Апімондії” 2013 року стало не єдиним здобутком України у Монпельє. Наш мед уже вдруге здобув золоту медаль та був знову визнаний Найкращим медом світу так само, як і два види традиційних медових вин. Крім того, стенд від України названо найліпшим на виставці АпіЕКСПО–2013, а веб–сайт заявки України на проведення “Апімондії” 2013 нагороджено срібною медаллю. “Ви представляєте своє медове виробництво з відкритим серцем, з пристрастю, — запевняє, попиваючи українське медове вино, Петер Маске, голова німецької асоціації бджолярів. — І з цього я бачу серйозність ваших намірів. Коли дивлюся на вашу землю, моє серце тішиться — величезні поля, розмаїття природи і чудовий мед різноманітних видів. Тут я бачу імпульси і для нашої країни. Тому ми й підтримали Україну”.
“В Україні виробляється найбільше меду в Європі (у світі ми за обсягами п’яті), у нас найбільше в Європі бджолярів і найбільше бджолосімей, — каже Юрій Рифяк, координатор із комунікації організаційного комітету України для проведення Конгресу “Апімондії” 2013 року. — До того ж у нас фантастичні медові традиції. У світі немає більше країни, де практично в кожній сім’ї споконвіку був бджоляр і де кількість бджолярів на душу населення була настільки великою. Ще тисячу років тому в “Правді Ярослава” було закріплено 7 розділів, які регулювали діяльність розвитку бджільництва. І жодному іншому ремеслу чи промислу не було присвячено стільки уваги”. На рахунку українців — і революційні відкриття у бджільництві. “Українець Петро Прокопович у 1814 році першим у світі винайшов рамковий вулик — і це був початок раціонального бджільництва, — розповідає голова Львівського обласного осередку Всеукраїнської громадської організації “Братство бджолярів” Володимир Шевчук. — І весь світ досі користується тим винаходом. Бо до того часу вуликом слугували колоди, де жили бджолині сім’ї. І щоб узяти мед, треба було спершу знищити бджіл”.
Останнім же аргументом для рішення проводити “Апімондію” в нашій державі (і про це кажуть чимало закордонних офіційних осіб) став той факт, що Президент України Віктор Ющенко погодився очолити Конгрес бджолярів в Україні й узяти всю підготовку під свій патронат. “Фактично ми отримали визнання від усього світу: з Україною варто співпрацювати у найрізноманітніших аспектах бджільництва, — каже пан Юрій. — Ми відкрили багато дверей для наших експортерів, адже тепер вони будуть говорити від імені України — хазяйки “Апімондії” у 2013 році. І це вже зовсім інший рівень. Чотири роки до нас буде прикута увага всього бджільницького світу, чотири роки інвестори не матимуть жодного сумніву в перспективності цієї галузі в Україні”.
На український мед у фахівців “наполеонівські” плани: із нашого “напою богів”, мовляв, можна і потрібно створювати світовий бренд української нації — такий як французький сир і вино чи російська горілка. І конгрес — чудова нагода розпочати роботу в цьому напрямі. Тим більше, що позитивний досвід інших країн надихає. “Словенія, яка зробила чудовий конгрес у 2003 році, фактично на ефекті від нього побудувала всю “медову” галузь, — запевняє пан Юрій, — і наше українське бджільництво також має прекрасний шанс стати першою “ластівкою” в аграрному секторі, яка проб’є собі дорогу на провідні позиції у світі”.
Автор: Марина ТКАЧУК, “Україна молода”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|