Цього літа активність на ринку праці не тільки не знизилася в порівнянні з весною, як це традиційно відбувалося протягом останніх років, але і, навпаки, збільшилася. Так, у липні роботодавці розмістили на JOB.ukr.net майже 29 тис. вакансій.
Це рекордний показник для 2009 року: на 20% більше, ніж у квітні, на 60% більше, ніж у травні, і на 16% більше, ніж загалом у січні і лютому. І навіть у традиційно «мертвому» місяці року - серпні на
JOB.ukr.net було розміщено майже 27 тис. пропозицій про роботу. Бізнес активізувався, оскільки другої хвилі кризи, про яку так багато говорили, не сталося навесні, і підприємці переглянули плани розвитку своїх підприємств, збільшили інвестиції в реалізацію проектів. Крім того, на початку кризи багато компаній поспішили скоротити штат і надлишково звільнили персонал, і вже навесні-влітку знову відкрили вакансії.
Влітку попит на фахівців відповідав пропозиції. У червні і липні на одне місце претендувало 1,1 фахівця, у серпні ж на одного фахівця припадало 1,1 пропозиції про роботу.
Трійка найбільш затребуваних фахівців літа — програмісти, медпрацівники і менеджери з продажів. Протягом літа кожному з цих фахівців, які розмістили своє резюме на
JOB.ukr.net, надійшло близько 2 пропозицій про роботу.
Менеджери з продажів та програмісти традиційно входять у трійку найбільш затребуваних фахівців. Взимку попит на програмістів трохи знизився, але вже в середині весни знову почав зростати, оскільки збільшилася кількість замовлень з боку іноземних
IT-компаній. Українські програмісти затребувані у країнах Західної Європи, оскільки менш вибагливі до рівня оплати праці. Тому в Україні велика кількість програмістів, які працюють на умовах аутсорсингу для іноземних компаній.
Продавати товари та послуги під час кризи складніше, ніж у період зростання купівельної спроможності населення, тому виробники та дистриб’ютори підсилюють відділи продажів. При цьому умови оплати праці менеджерів з продажів значно погіршилися. Роботодавці знижують фіксовану частину їхньої зарплати, а то й зовсім скасовують її, зменшують розмір бонусів.
Медперсонал найчастіше шукають приватні медичні заклади. Найбільш затребувані фахівці — косметологи, медсестри, гінекологи, дерматологи, педіатри, медпредставники, а також провізори та завідуючі аптеками. До трійки найменш затребуваних спеціалістів літа входять юристи, фахівці у сфері готельного господарства та туризму, бухгалтери, фінансисти, банківські працівники, а також перекладачі й фахівці в галузі телекомунікацій та зв’язку.
Низький попит на юристів пов’язаний з надлишком цих фахівців на ринку, оскільки на початку 2000-х рр. існувала мода на юридичну освіту. Крім того, корпоративні юристи, поряд з
HR-менеджерами, офіс-менеджерами та секретарями, складають пул так званого адміністративного персоналу, який наприкінці минулого року скорочували перш за все.
Менеджери з туризму і готельний персонал (адміністратори готелів, покоївки) залишилися незатребуваними через зниження туристичної активності в цьому сезоні.
Оскільки фінансова система значно постраждала від кризи, знизився попит на бухгалтерів, фінансистів, банківських працівників.
Довідка.Сайт з працевлаштування JOB — лідер ринку Інтернет-рекрутингу. Створений у 1999 році. Його база нараховує 24 тис. вакансій і 33,5 тис. резюме фахівців усіх регіонів України. Щодня на JOB розміщується близько 1,5 тис. нових вакансій і 1 тис. резюме. Щодня JOB відвідують більше 98 тис. унікальних інтернет-користувачів, які переглядають його 1,2 млн. разів.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|