Попри оптимістичні прогнози щодо закінчення кризи з Брюсселя та Вашингтона, лауреат Нобелівської премії з економіки Джордж Акерлоф та його колега економіст Роберт Шіллер радять не поспішати з висновками.
Міністр фінансів США Тімоті Ґейтнер вважає, що рівень кон’юнктури поступово стабілізується, і висловлюється за те, щоб перейти від рятівного курсу до курсу на економічне зростання. Єврокомісія, в свою чергу, хоч і наполягає на продовженні державних програм з пожвавлення кон’юнктури у ЄС, знову поліпшує свої попередні прогнози. У Німеччині, наприклад, як вважають у Брюсселі, рецесію взагалі вже подолали.
Такий позитивний розвиток ринку є насамперед наслідком успішних урядових дій та заходів у США та Європі, зазначає професор економічних наук Єльського університету Роберт Шіллер. Саме тому найгірші побоювання, що нинішня криза стане такою ж непереборною, як криза 1929-1930 років, не справдилися.
“Ми багато в чому діяли краще, ніж під час Великої депресії. Передусім було врятовано більше банків. Тоді багато людей повністю втратили свої заощадження, які лежали в одному банку. Це зруйнувало усі їхні надії та посилило депресію. Цього разу держави надали банкам свою допомогу. Я гадаю, нині уряди діяли вірно. Тож, в довгостроковій перспективі я налаштований оптимістично. Проте трохи песимізму в мене ще залишається, коли я думаю про наступні п’ять років”, - розповідає Шіллер.
Його колега, лауреат Нобелівської премії з економіки Джордж Акерлоф теж проти перебільшеного оптимізму. Нинішні позитивні показники означають поліпшення ситуації на ринках, а не остаточний кінець кризи. Втім, обидва експерти одностайні у тому, що значну роль за даних обставин відіграють психологічні фактори, приміром, довіра до системи. А оптимістичні сигнали допомагають людям повернути надію.
Щоправда, на думку Джорджа Акерлофа, не слід заспокоюватися, адже ситуація постійно змінюється і не обов’язково лише на краще. Свого часу уряди розпочали порятунок світової економіки з “плану А”, а зараз на черзі вже “план D”. “Гадаю, нам слід бути обачнішими. Так, “план D” нібито спрацьовує. І це дійсно хороший знак, що люди сповнені надій. Але ще можливі нові потрясіння, до яких ми не готові, до яких не готова громадськість. На цей випадок слід мати у кишені ще й “план E”. А якщо цього не вистачить, то ще й “план F” і так далі”.
Скільки таких планів ще знадобиться, Акерлоф передбачити не може. У будь-якому разі, вважають експерти, криза ще довгі роки нагадуватиме про себе своїми наслідками,
повідомляє Німецька хвиля.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|