Наприкінці позаминулого століття люди віднайшли новий спосіб самовиразитися та відобразити суспільні процеси, цього разу інструментами служили спеціальна кіноапаратура, велика кількість плівки на бабінах та звичайнісіньке біле сукно. Так почалася нова епоха кіноіндустрії. Сьогодні святкується День українського кіно. Яке воно сьогодні?
Нехитрі сюжети на чорно-білому фоні зображали сцени з життя звичайних людей. Подивитися фільм приходили всі. Та з розвитком технологій, які дали життя кінематографії, з’явилося телебачення. Воно, в певній мірі, призвело до занепаду кіно на широкому екрані.
Кінематограф завітав до Коломиї ще на початку двадцятого століття, наповнивши буденне життя коломиян яскравими смішними епізодами. Вперше кіно демонструвалося в приміщенні Народного дому артистичним кіносалоном “Геліос”. Там багато десятиліть демонструвалися різноманітні фільми, які зображали життя без прикрас.
Наприкінці 70-х років зупинив своє існування і літній кінотеатр “Комсомолець”, який радував відвідувачів різних вікових груп протягом двох десятиліть. Зараз це місце є позорищем всієї громади, яка перетворила ошатну дерев’яну споруду на згарище, не залишивши спадщини майбутнім поколінням.
На початку тих же 70-х років в центрі міста виріс надсучасний кінотеатр Мирослава Ірчана, який збирав в своїх стінах 600 глядачів. Там відбувалися цікаві мистецькі зустрічі, але і його з часом не оминула гірка доля занепаду. Зсередини з феєричного та інтригуючого кінотеатр перетворився на гнітючу картину футуризму.
Останнім місцем в місті, де можна було споглядати стрічки на широкому екрані, є (чи вже був) кінотеатр “Джерело”. Він займав важливе місце в житті кожного. Вдень “Джерело” було вщент наповнене дітьми, а у вечірній час туди сходилася доросла публіка. Пам’ятав ці часи спочатку кіномеханік, а пізніше директор “Джерела” Богдан Баб’юк. Він дбав про свій заклад, наче про рідну дитину. В часи становлення української незалежності ніколи було чиновникам дбати про кінотеатри. Тоді кіно трималося лише на плечах ентузіастів. Всіма силами директор кінотеатру “Джерело” намагався зберегти культуру перегляду кінострічок на широкому екрані, але все зростаюча байдужість громади та влади міста заганяли заклад, де жила муза кіно, у безвихідь. Будівля “Джерела” почала руйнуватися. У розквіт весни 2007 року не витримало серце Богдана Баб’юка.
До цих пір кінотеатр тримався на плаву та без термінової допомоги він зникне. Колектив кінотеатру звертався у всі можливі інстанції, але поки що ще не дійшли руки до порятунку кіномистецтва. Скільки ще чекати?
Автор: Оксана РИЖУК, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|