Міністерство охорони здоров’я занепокоєно ситуацією, що склалася в окремих регіонах, зокрема у м.Києві, щодо здійснення в короткі терміни профілактичних медичних оглядів дітей шкільного віку, що створює соціальну напругу в суспільстві, перенавантажує педіатричну службу, а також зводить нанівець саму ідею та мету, які закладені у профілактичних оглядах, повідомляє прес-служба МОЗ України.
На сьогодні основними нормативними документами, які визначають кратність та механізм здійснення профілактичних медичних оглядів дітей шкільного віку є:
- наказ МОЗ України від 29.11.02 № 434 “Про удосконалення амбулаторно-поліклінічної допомоги дітям в Україні”. Зазначеним наказом визначено кратність, обсяг та фахівців, які здійснюють профілактичний медичний огляд.
Міністерством охорони здоров’я спільно з Міністерством освіти та науки розроблено та затверджено наказ від 20.07.09 № 518/674, зареєстрований у Міністерстві юстиції 17.08.2009 року за № 772/16788 “Про забезпечення медико-педагогічного контролю за фізичним вихованням учнів у загальноосвітніх навчальних закладах”. Впровадження зазначеного наказу дозволить забезпечити визначення рівня готовності дитини до фізичних навантажень та ефективний систематичний моніторинг стану здоров’я школярів. Саме цієї мети сьогодні МОЗ України намагається досягнути в першу чергу, здійснивши первинні огляди дітей в найкоротший термін.
Міністерство листом від 31.08.09 за № 04.04.43-19-769 доручило обласним управлінням охорони здоров’я протягом 2 місяців здійснити, за участі педіатрів та медичних сестер, медичний огляд дітей з наступним їх розподілом на групи для занять на уроках фізичної культури, а також з метою виявлення дітей для проведення поглибленого планового профілактичного медичного огляду.
Примірна схема кратності обов’язкових медичних профілактичних оглядів дитячого населення
Вік дитини
Лікар-педіатр
Медична сестра, фельдшер
Лікарі-спеціалісти
Лабораторні та інструментальні методи досліджень
з 3-х до 5 років
1 раз в рік (в умовах амбулаторно-поліклінічного закладу)
2 рази в рік (вдома) для дітей, які не відвідують дошкільний навчальний заклад
стоматолог 1 раз на рік в 3 роки: - стоматолог; - логопед
- загальний аналіз крові; - загальний аналіз сечі; - аналіз калу на яйця глистів
5-6 років (перед поступленням до загальноосвітнього навчального закладу)
1 раз на рік (в умовах амбулаторно-поліклінічного закладу)
2 рази на рік (вдома) для дітей, які не відвідують дошкільний навчальний заклад
- флюорографія; - загальний аналіз крові; - загальний аналіз сечі; - аналіз калу на яйця глистів; - аналіз крові на групу та резус-фактор (у віці 15 років)
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).