У Німеччині процес над Іваном Дем’янюком, якого підозрюють у нацистських злочинах під час Другої світової війни, почнеться не раніше листопада. Українці в Мюнхені хочуть організувати протести.
Як повідомив у четвер суд у Мюнхені, рішення про відкриття провадження буде ухвалене в кінці вересня, а можливо й пізніше. Німецька юстиція підозрює Дем’янюка в причетності до вбивства тисяч євреїв у нацистському концтаборі “Собібор” у Польщі. Сам підозрюваний це заперечує. Кілька місяців тому Дем’янюка, який народився в Україні, а після війни жив у США, було депортовано зі Сполучених Штатів до Німеччини. Йому загрожує довічне ув’язнення.
Іван Дем’янюк нині перебуває у слідчій в’язниці “Штадельгайм”, одиночній медичній камері. У цій тюрмі у Мюнхені у 1922 році був на короткий час ув’язнений Адольф Гітлер. У Дем’янюка – рак, але медики кажуть, він може постати перед судом, щоправда слухання можуть тривати не більше 90 хвилин протягом дня. Процес почнеться восени.
Один з активістів Союзу українських студентів в Німеччині Павло Бішко вже понад 5 років мешкає у Мюнхені. Він розповів “Німецькій хвилі”, що у місті є ініціативні українці, які хочуть організувати протести проти суду над Дем’янюком, адже чимало українців за кордоном переконані, що підозрюваний у вбивствах в нацистському концтаборі Собібор на території Польщі в 1943 році – невинний. Бійця Радянської Армії Івана Дем’янюка взяли в полон, після чого, як підозрюють, він опинився на території табору. Там в газових камерах було страчено близько 800 тисяч євреїв та ромів.
Німець українського походження Володимир Богашевський живе у Мюнхені вже 36 років. Він вважає, що справа вигідна для політичних спекуляцій: “За тим є політичні інтереси, щоби імідж України знищити чи представити негативним, мовляв, українці були колаборантами і брали участь у вбивствах”. Богашевський каже, про такі факти відомо, але було небагато таких українців, більшість, як він каже, боролись тоді за самостійність України чи проти фашизму. Водночас Богашевський наголошує: “ЯкщоДем’янюк винен, мусить бути притягнений до відповідальності й вік не грає ролі, бо це страшні закиди. Є питання чи в нього є здоров’я, чи його можна ще судити, щоби він був у стані серйозно і справедливо відповідати”.
З ним погоджується й українка, що близько 7 років мешкає у Мюнхені, Наталя Кузевич: “Якщо є такі підозри, то потрібно розслідувати, незважаючи на вік. Можливо й через 50 років докопатись до правди”. Злочин не має віку і національності – додає житель німецького міста Олег Козлинець. Він нині працює над книгою “Українські теорії нації та націоналізму у ХХ столітті”. Козлинець підкреслює, що і в України є проблеми щодо порозуміння на тему УПА і Радянської армії: “Ми маємо брати приклад у німців і французів, які так само стояли один проти одного. А сіли спокійно, визначили помилки й вибачили один одному. Подивились на історію, така, яка вона була і живуть далі. Треба жити майбутнім”,
повідомляє Німецька хвиля.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|