В 2003 р. у Рогатині було урочисто відкрито сучасний спорткомплекс “Атлет”, що на той час був одним з кращих в Україні. Відсьогодні у даних приміщеннях буде розміщуватися філія обласної дитячо-юнацької спортивної школи. Три місяці тому було досягнуто згоди між власниками комплексу та обласною владою про передачу приміщень на баланс управління освіти облдержадміністрації.
“Відтепер це власність обласного управління освіти. Комплекс ми придбали для того, щоб наші діти з ранку до вечора займалися у цьому залі й зростали здоровими. Так історично склалося, що українці найсильніша нація. Я в цьому переконаний. А завдання влади - створювати сприятливі умови для того, щоб юні спортсмени розвивалися, встановлювали світові рекорди та вигравали міжнародні змагання”,- зазначив під час урочистостей з нагоди відкриття голова облдержадміністрації Микола Палійчук. Голова подякував усім, хто долучився до передачі приміщень громаді: обласному управлінню освіти, котре підтримало ідею придбання спорткомплексу, депутатам обласної ради, які погодилися виділити кошти на придбання закладу. Особливі слова вдячності адресувалися колишнім власникам “Атлету”, братам Келестинам, котрі погодилися і за дуже доброю ціною продали свій комплекс. ” Ми почали домовлятися минулого літа, тоді курс долара був зовсім інакший. Коли ж зустрілися з Валерієм Келестиним наступного разу, він сказав, що ціна не змінюється. Нам стало набагато легше придбати заклад, тому що фактично у два рази ціну для нас була зменшено”, - зазначив Микола Палійчук.
У дитячо-юнацькій спортивній школі зможуть займатися до 500 учнів. Тут діятимуть такі секції, як плавання, гандбол, дзюдо, настільний теніс, футбол, вільна боротьба, легка атлетика, баскетбол. З дітьми займатимуться 8 підготовлених тренерів. Загалом же у школі - 28 працівників. Дитячо-юнацька спортивна школа фінансуватиметься з бюджету області. Як зазначила начальник управління науки і освіти ОДА Зінаїда Болюк, за даними досліджень, лише 15 % школярів сьогодні є повністю здоровими. Тому відкриття таких закладів потрібне юному поколінню: “Будемо дбати про те, щоб тут були створені всі умови для плавання та інших видів спорту. Причому відвідування всіх секції, включаючи плавання, для учнів дитячо-юнацької спортивної школи буде безкоштовним”. За словами директора обласної. дитячо-юнацької спортивної школи Василя Максиміва, подібні комплекси потрібні кожному місту на Прикарпатті. А спортивні фахівці стверджували, що навіть в обласному центрі немає таких умов, які будуть створені для спортсменів у Рогатині. “Тут буде займатися багато дітей з навколишніх сіл, бо сьогодні в селах немає жодних умов для занять професійним спортом. Рогатинщина - взагалі багатий край на спортивні досягнення: тут колись була сильна гандбольна команда, футбольна команда “Техноцентр”. Славився Рогатин і досягненнями у настільному тенісі”, - сказав Василь Максимів. Підтверджують слова директора ДЮСШ і майбутні вихованці Рогатинської філії. Так учень цієї школи Богдан в майбутньому мріє стати професійним футболістом. Каже, що займатися професійно футболом на Рогатинщині, особливо в зимовий та осінній період, нема де. Зали “Атлету” - це єдине місце, де спортсмени можуть підтримувати свою форму.
Говорячи про ціну, а це 9 млн грн, за які придбали спорткомплекс, голова облдержадміністрації назвав її прийнятною. Для того, щоб звести фундамент, стіни та накрити нову будівлю, необхідно витратити від 8 до 12 млн грн. В Рогатині ж для потреб громади області придбали комплекс з усіма необхідними комунікаціями, із готовими спортзалами, басейном, допоміжними приміщеннями.
“Моя політика й надалі буде така, щоб кожен райцентр мав не гірший спорткомплекс. Де потрібно, будемо будувати, або ж розглядати варіанти із викупом готових приміщень чи взяттям на баланс у спортивних товариств. Є чітка політика, щоб наші діти росли здоровими й мали можливість займатися спортом. Ми готові брати на баланс спортивні об’єкти, котрі зараз не експлуатуються, та повертати їх до життя, давати можливість дітям займатися улюбленими видами спорту”, - зазначив Микола Палійчук. Також голова облдержадміністрації відмітив, що найближчим часом на баланс обласних установ буде прийнято ряд спортивних об’єктів, серед яких веслувальна база в Бурштині, котра зараз належить спортивному товариству “Україна”. За сприяння обласної влади на баланс передадуть спорткомплекс “Олімп”. Ведуться переговори щодо взяття на баланс комплексу трамплінів у Ворохті та льодового палацу в Калуші. Існує ряд об’єктів, котрі потрібно добудовувати та реконструйовувати в інших населених пунктах.
З нагоди відкриття Микола Палійчук подарував філії дитячо-юнацької спортивної школи комплект футбольних м’ячів та п’ять сучасних німецьких тенісних столів.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|