Дунай, другe після Волги за довжиною річищe Європи, найчастіше згадують як потужну водну транспортну магістраль, або ж як одна з найбрудніших в Європі річок. Але навіть за умов величезного економічного та екологічного навантаження, Дунай перетворюється на новітній туристичний шлях пригод і спорту.
Вода у Дунаї справді брудна, купатись у річці – у межах великих міст та індустріальних центрів – категорично заборонено. Але це аж ніяк не заважає завбачливим австрійцям, угорцям і словакам “приманити” туристів сучасними пляжними технологіями.
Уявіть: вздовж набережної Дунаю у Будапешті, Відні і Братиславі стоять на приколі величезні баржі: половина баржі – пляж з шезлонгами і маленьким кафе-баром; друга половина баржі – басейн з чистою, ніжної блакиті водою. Платиш 7 євро – і хоч цілий день кайфуй на баржі-пляжі!
А ввечері до послуг місцевого населення і численних туристів – мандри по Дунаю на маленькому кораблику. Милуєшся прекрасними краєвидами нічного Будапешта, ласуєш яблучним штруделем і токайським вином…
І все це – під вальси Ференца Ліста, під плюскіт дунайської хвилі… “Туристичну експлуатацію” Дунаю угорці розпочали давно, і не лише у містах.
“Які є події? Це щорічний Дунайський водний карнавал, фольклорні дійства, це виступи колективів. При чому не тільки угорських. Крім того, ми вже згадали про те, що курсують туристичні теплоходи між мостами Будапешта, і є дуже поетичні розповіді – навіть є розповідь від особи Дунаю! Є цікаві програми, де можна піднятися вгору до закрутів Дунаю на байдарках або ж на маленькому теплоходику”, – розповіла голова представництва держкомпанії “Угорщина Туризм” Світлана Кабиш.
На відміну від Будапешта, у Відні проблему з пляжами вирішили дещо оригінальнішим способом. Тамтешня влада домовилась із містом-побратимом Тель-Авівом, розчистила від сміття береги Дунайського каналу і, засипавши чистим ізраїльським пісочком бетонні плити, відкрила пляж під назвою Tel-Aviv Beach. На пляжі два басейни: один – відкритий, другий розташований у павільйоні, там же знаходиться маленький ресторанчик і бар.
Здорову конкуренцію владі склав приватний капітал: грошовиті і башковиті австрійці почали купувати баржі і влаштовувати на них приватні пляжі. А дехто, придбавши баржу, переїздить туди жити і облаштовує так, як заманеться.
Я бачила баржу, перетворену на сад, і баржу, перетворену на басейн; при цьому розміри останнього цілком дозволяють тренуватись там професійним спортсменам. На жаль, українські плавці можуть лише мріяти про подібні умови. Так само як туристи, які приїздять в Україну, позбавлені можливості милуватися краєвидами Києва або Дніпропетровська з Дніпра,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|