Яку рибу їдять українці? На дві третини – імпортну. Причина – європейські виробники успішно лобіюють свої інтереси на українських теренах, зазначають представники українського бізнесу.
Тим часом рибна галузь України потерпає без інвесторів та державної підтримки. Вихід для України фахівці бачать у розвитку “аквакультури” – штучного розведення риби за європейським зразком.
Криза негативно вплинула на меню українців: вони стали їсти менше риби. На одну людину тепер припадає до 15 кілограмів риби на рік, а це в півтора рази менше, аніж у Західній Європі. Причина – банальна: дві третини морепродуктів Україна отримує з-за кордону, а отже, вони дорожчають відповідно до здешевлення гривні. За останні 8 місяців імпорт риби до країни впав на чверть, і склав 187 тисяч тонн, повідомляють у Державній митній службі. Проте лідери рибного ринку України, норвезькі компанії, змогли втримати свої позиції, такими є результати моніторингу агенції “Держзовнішінформ”.
На думку керівників найбільших компаній-імпортерів риби, Норвегія зберігає свої позиції на українському ринку, оскільки пропонує більше дешевих морепродуктів, зокрема оселедець, мойву, вомер та різноманітні консерви. Обсяги продажу цих груп товарів зростають, незважаючи на кризу, відзначають фахівці компанії-імпортера “Скандинавія”. А головне – норвезькі виробники морепродуктів та урядовці ефективно лобіюють свої інтереси в Україні. Як саме – пояснив маркетинговий директор компанії “Норвей Пеладжік” Отто Ходдевік.
“Ми готові утримувати низькі ціни і великі обсяги продажу риби. І ми вітаємо ветеринарні перевірки українських та норвезьких інспекторів. Проте сподіваємося, що вони будуть справедливими, і дадуть нам змогу не запроваджувати окремого маркування продукції для України. Бо все це витрати, які впливають на ціну”, – каже представник норвезького бізнесу.
Представники Норвегії вважають український ринок одним з базових для збуту своїх морепродуктів. З цим погоджується і заступник голови Української спілки промисловців та підприємців Сергій Прохоров. Але додає, що Україна має лобіювати на цьому ринку свої інтереси не менш послідовно, аніж це робить Норвегія.
“Україна – велика держава, і може споживати не 500 тисяч тон морепродуктів на рік, як сьогодні, а понад два мільйони тонн! Поруч з імпортом, який теж потрібен, ми мали б думати і про виробництво тих видів риби, щодо яких Україна має потенціал. В умовах кризи варто розпочати програму заміни імпорту, і ми готові надати їй організаційну та лобістську підтримку”, – зазначив заступник голови Української спілки промисловців та підприємців.
Проте за словами Сергія Прохорова, за останні два десятиріччя кількість рибальських кораблів України, які ведуть промисел в океанах, скоротилася у 16 разів. Тим часом внутрішні водойми України дають лише 50 тисяч тон риби на рік, і за даними Державної ветеринарної служби, українська риба має близько 70 захворювань, а отже – є неякісною.
Вихід – Україна має розвивати аквакультуру, тобто штучне розведення морепродуктів, використовуючи при цьому досвід інших європейських держав. З такою пропозицією виступив перед українськими урядовцями Посол Королівства Норвегія в Україні Олав Берстад.
“Україна може розвивати аквакультуру, так, як це робить Норвегія. В нас вирощування морепродуктів належить до базових галузей економіки. Рибна галузь має бути одним з основних напрямків співпраці наших держав”, – зазначає посол Олав Берстад.
Україна має великий потенціал для розвитку власної рибної галузі, і за оцінками експертів, може забезпечити рибою власного виробництва понад половину своїх потреб. Але для цього є суттєві перешкоди, говорить заступник Міністра аграрної політики Анатолій Мірошников.
“Криза не викликала перенесення рибного виробництва з розвинених держав до України. Дунай, Дніпро, Дністер та інші водойми є цікавими для риборозведення, і ми хотіли б бачити тут більше інвесторів. Окрім того, Україна не має державної стратегії аквакультури. Проте є бажання її створити”, – каже заступник Міністра аграрної політики Анатолій Мірошников.
Українська рибка може стати золотою. Хоча б тому, що одне робоче місце у рибовидобувній галузі тягне створення ще 14 у суміжних, зазначають аналітики Української спілки промисловців та підприємців. Але одного бажання для цього буде мало,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|