Майже кожен хоча б раз у своєму житті писав шпаргалки. Саме цій темі й вирішили присвятиту нову експозицію в Музеї історії школи в Нюрнберзі (Баварія). Там зібрали найбільшу в Європі колекцію шпаргалок з усього світу.
З 1928 року й до сьогодні, від Танзанії до Коста-Ріки. Така хронологія і георгафія шпаргалок, які вмістив у себе Музей історії школи у баварському місті Нюрнберґ. На виставці представлено загалом понад 1300 експонатів – від звичайних маленьких записок до справжніх винаходів, які заслуговують якщо не на премію, то хоча б на увагу.
Серед таких диво-шпаргалок і затиснуті в старий ручний годинник два “рулончики” з відповідями на підсумковий шкільний іспит 1956 року з Німеччини, і записи на вирізаній стінці пакету з-під соку з Йорданії, й ціла “обойма” шпаргалок у нашитих кишеньках на реміні з Росії. Школярі списували і списують в усьому світі. “У нас є шпаргалки з Китаю, Японії, Танзанії, Намібії, США, Коста-Ріки, Єгипту”, - розповіла “Німецькій хвилі” співробітниця музею Кароліна Тайзен.
Таку експозицію із задоволенням відвідують як школярі, так і їхні батьки. Також серед туристів вона користується підвищеною увагою. Багато для кого ця виставка – чергова розвага, адже вона є незвичною, багато хто приходить тому, що тут є “шпаргалка” Леманна (воротаря збірної Німеччини з футболу), розповіла Тайзен. “Та водночас шпаргалки – це те, з чим себе може ідентифікувати кожен, - каже вона. – Те, що можна легко обговорювати між собою, що об’єднує молодих і старих, батьків і дітей”.
“Шпаргалка Леманна” - справді унікальний експонат музею. Йдеться не про його шкільні роки, а про ¼ фіналу Чемпіонат світу з футболу 2006-го року, який відбувся в Німеччині. Тоді німецький голкіпер сховав у свою гетру нотатки про те, як звикли бити стандарти аргентинські футболісти. У підсумку Леманн відбив 2 пенальті й вивів свою збірну до півфіналу.
Є в музеї і копія шпаргалки першого канцлера ФРН Конрада Аденауера. Тож, навіть люди такого штибу в дитинстві мали звичку списувати. Тому з’ясувати мотиви й передумови, що керують людиною при створенні шпаргалок – наукова мета працівників музею і вчених, які займаються шкільною проблематикою.
Допомогти вченим у цьому можуть і думки самих відвідувачів, які вони залишають на виставленій у музеї дошці. “Думки дуже різні, що свідчить про те, що тема дуже дискусійна, - каже Тайзен. - Деякі школярі пишуть, що “шпаргалки – це дуже класно, цим треба займатися!”. На таке ми навіть не розраховували. З іншого боку, дехто пише дуже критично. Наприклад, що шпаргалки – це самообман”.
Навіть викладачі розходяться в своїх поглядах на шпаргалки. Одні засуджують таку практику, інші ставлять до них спокійно, ба навіть вітають шпаргалки – мовляв для виготовлення справді хорошої “шпори” треба перелопатити купу матеріалу, вибрати найголовніше і ще все це власноруч занотувати. Хочеш чи ні, але після такої роботи хоч щось у голові та залишиться… Виставка шпаргалок у Нюрнберзі триває – до 31 жовтня,
повідомляє Німецька хвиля.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|