Міністерство освіти і науки України урочисто відзвітувало, що вступна кампанія-2009 була найпрозорішою за всі роки незалежності. Мабуть, саме завдяки її небаченій прозорості державні чиновники не помітили, що ніколи ще за роки незалежності не було такої несправедливості стосовно найкращих, найрозумніших абітурієнтів, такої цинічної зневаги до інтелекту, відкритого ігнорування конституційних прав людини, явної дискримінації за соціальним походженням, станом здоров’я та складом сім’ї!
Відповідно до статті 21 Конституції України, всі люди рівні у своїх правах. У статті 24 Основного Закону йдеться про те, що всі громадяни мають рівні конституційні права і свободи і є рівними перед законом. Не може бути привілеїв чи обмежень за расовою ознакою, кольором шкіри, за політичними, релігійними та іншими переконаннями, статтю, етнічним та соціальним походженням тощо. Стаття 53 гарантує право кожного громадянина України на освіту й чітко фіксує, що громадяни мають право безоплатно здобувати вищу освіту в державних і комунальних навчальних закладах на конкурсній основі. Відповідно до офіційного тлумачення цієї статті Конституційним судом України, безоплатність вищої освіти означає, що громадянин має право здобути її згідно зі стандартами вищої освіти без внесення плати в державні та комунальні навчальні заклади на конкурсній основі в межах обсягу підготовки професіоналів для суспільних потреб (державного замовлення).
У Конституції України чітко зафіксовано — рівні права та конкурсна основа (!!!) для всіх (!!!), хто претендує на бюджетні місця у вищій школі. Але що означає Основний Закон у “правовій” державі? Вперше за всю історію незалежної України під час вступу на ряд спеціальностей, насамперед економічного та юридичного напряму, багатьох абітурієнтів позбавили можливості брати участь у конкурсі, тобто позбавили громадян України їхніх конституційних прав, оскільки всі бюджетні місця за такими спеціальностями в багатьох ВНЗ були зайняті абітурієнтами-пільговиками, які відповідно до правил прийому до ВНЗ мають бути зараховані поза конкурсом, тобто на них положення Конституції України не поширюються. На бюджетні місця за деякими спеціальностями претендентів-пільговиків виявилося навіть більше, ніж бюджетних місць!
Ситуація зі вступною кампанією-2009 була б комічною, якби не стала трагедією для багатьох найкращих, найрозумніших представників української молоді. Молодий громадянин України може набрати найвищі 400 балів з двох сертифікатів зовнішнього тестування, але не потрапити “на бюджет” лише тому, що він не сирота, не інвалід I або
II групи або не виходець із шахтарської сім’ї. Я цілком згоден із тим, що держава має піклуватися про дітей-сиріт та інвалідів, підтримувати престижність шахтарської праці, але в чому провина тих дітей, які прагнули високоякісно навчатися у школі в надії, що їхні знання будуть затребувані державою, що їхні знання, як результат тяжкої багатолітньої праці, допоможуть їм вступити на бюджетне місце до ВНЗ? У чому провина матерів і батьків — шкільних учителів, медсестер, лікарів, які, існуючи на злидарську зарплату, всіма силами прагнули вивчити свою дитину в школі, сподівалися, що вона зможе претендувати на бюджетне місце, бо розуміли, що не мають грошей навчати її на платній основі?!
Про інвалідів, сиріт, вихідців із шахтарських родин та інших осіб, які потрапили в категорію пільговиків, держава могла б виявляти турботу по-іншому. Наприклад, приймати відповідні категорії абітурієнтів до ВНЗ на загальних підставах, а тим, котрі вже вступили, оплачувати навчання та виплачувати стипендію.
Нинішня система вступу до ВНЗ носить явно дискримінаційний характер. За станом здоров’я дискримінуються ті, хто не є інвалідами I і
II групи; за складом сім’ї — ті, хто не є сиротами; за соціальним походженням — ті, хто не є вихідцями з шахтарських сімей. Ситуація дійшла до абсурду. Та головне, що все прозоро…
Автор: Олександр КЕНДЮХОВ, “Дзеркало Тижня”
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|