Ось уже два роки коаліція з одинадцяти регіональних громадських організацій проводить моніторинг вступу до державних вузів. Координатор проекту “Громадське спостереження за вступною компанією 2009 року” Алла Волошина уважає, що сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання зменшує рівень корупції тільки при вступі, але не знищує хабарництво у вищій школі загалом.
За даними проведеного анкетування, відсоток абітурієнтів, які під час вступу скористалися результатами тестування, збільшився порівняно з минулим роком із 94,6 до 99,0. Отже, запропонований механізм вступу сприймається як єдиний шлях до здобуття вищої освіти і свідчить про зростання довіри до вступної компанії. 97,6 відсотка опитаних були переконані, що вони знають про вступ усе і можуть спланувати свої подальші дії.
Однак залишаються неврегульованими деякі питання. Так, для навчання на бакалавра необхідно було подати документ про середню освіту або про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень. У разі, якщо абітурієнт вибирав друге, а в його дипломі немає оцінок із математики й географії, його документи могли не прийняти.
Неврегульованим залишається питання надання пільг. Фактично всі бюджетні місця були віддані пільговикам: вони подали документи у найпрестижніші вузи на найпрестижніші спеціальності, хоча мають значно нижчий рівень знань. Торішніх пільговиків відрахували з київських вузів уже після першого семестру, бо вони на “тягнули”, але загалом вузам нелегко позбутися пільговиків, яких захищає закон. Пільгові категорії визначає Президент, Верховна Рада, Кабмін. На думку громадських спостерігачів, перелік у багатьох випадках обумовлений більш політичними рішеннями, ніж логікою, і допомога держави абітурієнтам, які потрапили в кризові обставини, є неефективним витрачанням держаних коштів, вуз не повинен підмінювати діяльність соціальних служб. Суспільство наражається на небезпеку отримати гірших спеціалістів.
Є міркування, що, можливо, слід увести для пільговиків-абітурієнтів квоту, а також переглянути радянську пільгу для вступників-“цільовиків”. Ці абітурієнти мають “направлення”, але згодом молодого фахівця неможливо змусити повернутися на роботу в установу, звідки отримано направлення.
Якщо говорити про корупцію, то, схоже, з вузів вона перемістилася у медзаклади, які видають довідки про інвалідність. Цьогоріч у Києво-Могилянській академії, коли сказали, що перевірятимуть усі довідки, 70 відсотків пільговиків забрали свої документи.
Автор: Дарка НЕГОДА, Вільний голос
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|