Газета “Rzeczpospolita”, напередодні початку ІІ світової війни, друкує результати опитування проведені інститутом GfK Polonia. І так, поляки не сумніваються, що відповідальність за початок війни несуть не лише німці, але й Радянський Союз.
Таку думку висловив 61% опитуваних. Поляки вважають також, що Москва намагається сьогодні применшити роль, яку совєти відіграли під час наступу на Польщу в 1939 році – так вважає 73% респондентів. Британський історик професор Норман Дейвіс говорить у коментарі, що в поляків тверезий підхід до ІІ світової війни, тобто розуміють її значно краще, ніж пересічний житель Великобританії. За початок війни відповідальність несуть і ІІІ Райх і СРСР – бо це була угода двох бандитів, які разом підтримували один одного і заохочували. Поляки можуть пишатися своєю поведінкою тим, що перші ставили опір Гітлеру і Сталіну – наголошує Норман Дейвіс.
У свою чергу еміграційний історик професор Ян Цєхановський підкреслює, що закінчення війни означало початок нової окупації, окупації московської. Однак, як оцінює професор, поляки не піддалися совєцькій пропаганді і на щастя мало людей повірило у гасла про “братній Радянський Союз”.
Польща не просто пасе задніх, Польща в самому кінці Європи, коли говорити про доступ до дитячих садків – б’є на сполох у своєму рапорті Європейська мережа інформації про освіту – читаємо в газеті “Dziennik”. Коли у більшості країн Євросоюзу до садочка ходить близько 80% дітей, у Польщі – менше ніж половина. Це замало – стверджує Європейська Комісія і рекомендує, щоб дошкільною освітою охопити малюків від третього року життя. Картина мережі дитячих садочків у Польщі – малообнадійлива – наголошує “Dziennik”. За даними рапорту – лише 30% трилітніх, 40% - чотирилітніх і половина п’ятилітніх дітей у Польщі відвідує садок. Тимчасом у країнах заходної Європи – це практично 100%.
Батьки у Польщі мають обмежений доступ до державних садків, і зазвичай за одне місце бореться кілька малюків. Звичайно, є безліч приватних установ такого типу, проте їхня ціна інколи цілковито знеохочує – читаємо в газеті “Dziennik”.
Літні канікули закінчилися, і хоч цього року на польських дорогах було значно спокійніше, ніж минулими роками, та все таки статистика вражає. Лише протягом двох літніх місяців трапилося майже 10 тисяч аварій, у яких загинула майже одна тисяча осіб – інформує “Dziennik”. Найбільшою проблемою залишаються нетверезі водії. Лише протягом останніх вихідних поліція затримала близько 2 тисяч п’яних за кермом – наголошує Маріуш Соколовський з Головної комендатури поліції. За статистикою – найтрагічніший був липень, коли на польських дорогах загинуло майже 500 осіб,
повідомляє Польське радіо.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|