Українська кіноіндустрія існує… на папері. На практиці ж цього року держава на виробництво фільмів не виділяє коштів ані з державного бюджету, ані з антикризового фонду. Тобто, фактично виробництво фільмів зупинене.
Відсоток власних фільмів настільки малий, що більшість українських акторів “іде в найми” до росіян. Сусіди ж на вигідних для них умовах радо приймають наших акторів. Вони й обходяться значно дешевше, ніж російські метри. І не такі примхливі до умов праці.
Фактично, всі фільми, які знімаються на території України, орієнтуються на російський ринок. Саме тому головні ролі віддають відомим російським розкрученим обличчям, які приносять гроші.
Вітчизняних метрів здебільшого запрошують на другорядні й епізодичні ролі. При цьому гонорари нараховують також за другорядним кошторисом.
Російські продюсери вважають, що українські актори апріорі не можуть бути зірками й отримувати більше грошей, говорить український кінорежисер Лесь Санін.
“Робота українських акторів оцінюється, звичайно, дешевше. Якщо навіть клас акторів приблизно рівний, то в більшості випадків це буває в два-три рази, іноді буває й в десять разів”.
Ще в 2001 році молодий київський актор Євген, коли був студентом, цілу добу знімався в рекламі за 70 гривень. За 6 років акторської діяльності молодий актор уже засвітився у достатньо відомому фільмі.
Але й сьогодні за два дні зйомок у російському серіалі йому пропонують 100 гривень: “І якщо б я не відмовився, то, можливо, так у мене б повелося й надалі. Ага, цей актор дешевий. Він зніметься, за скільки хочеш. А у нас більшість людей думають: “О! Мене ж побачать. Я актор. Це ж моя професія, і я повинен”. А нічого ти не повинен. Для росту не можна себе нижче плінтуса опускати, тому що таке буде й ставлення. І наступного разу мені вже запропонували більшу суму”, – каже Євген.
Але в більшості випадків завжди знаходиться людина, яка працюватиме дешевше. Адже пропозицій не так уже й багато, і вибирати, за великим рахунком, немає з чого, зазначає український кінорежисер Валерій Ямборський.
“На жаль, наші актори сьогодні повинні задовольнятися поки що серіалами, які знімають недорогі російські канали, як правило, на території України. Але в кращому випадку, наприклад, Леся Самаєва відома уже в Росії по серіалу. Також Лариса Руснак знялася в серіалі – це те, що їм сьогодні хоча б якось приносить популярність”, – розповів Ямборський.
Та, за словами вітчизняного кінорежисера Леся Саніна, популярність – чи не єдине, що незабаром буде тішити наших акторів у Росії.
“Російські продюсери в Москві нещодавно підписали угоди з акторськими агенціями і з російською кіноакторською гільдією про зменшення в декілька разів загальних ставок гонорарів і про максимальні суми виплат для зірок різного класу. Відповідно, зменшилися оплати і в акторів, які в них знімаються з України”, – каже Санін.
Українські актори розповідають, що сусідній Росії можна позаздрити: свою кіноіндустрію там розкрутили достатньо потужно. Може, й Україні не вигадувати цей велосипед, а зайнятися власним кіно? І популярність прийшла б до акторів, і оплата, відповідно, була б іншою,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|