Марія Антонія Мураторе пропрацювала 22 роки у лабораторії міста Антверпен, але у листопаді 2008 року заклад припинив своє існування. У віці 47 років їй довелося почати знову активно шукати роботу. Я зробила папку із усіма моїми заявами.
Їх десь 50. Але мене ніколи не запрошували на співбесіду. Проблема полягає в тому, що я вважаю себе надто молодою, щоб залишатися вдома. Це іще поки що не пенсія. Але я вже вважаюся дуже старою для того, щоб працювати. Тож я нині перебуваю між двох таборів, розповідає Мураторе.
Випадок Антонії Мураторе не є поодиноким, розповідає Стефан Тіс з організації проти вікової дискримінації. “Оптимальний вік працівників для багатьох роботодавців це 25-45 років. Чи навіть 40. Коли вам виповнюється 40, ви вже на порозі невірної вікової групи. Це своєрідна форма сегрегації, що виникла через стереотипи й невірне розуміння ситуації. Людей старшого віку вважають не такими гнучкими, їх вважають нездатними до опанування нових технологій”.
Схожої думки дотримується і менеджер Стефані Леклер: “Працедавець завжди мріє найняти молодих людей, які зіллються з компанією, все буде добре, і вони житимуть так багато-багато років. А от упродовж наступних 5 років багато людей вийде на пенсію. Їх треба буде замінити. Тож, я думаю, компанії бояться замінювати цих пенсіонерів на людей також передпенсійного віку, адже їх через короткий час теж доведеться заміняти”.
Щоб допомогти Антонії Мураторе знайти роботу, уряд Бельгії запропонував грошову допомогу та курси перекваліфікації. “Я поставила себе на місце працедавця, щоб зрозуміти, кого з нас він вибере найшвидше. То я би й сама надала перевагу молодим. До того ж, нині криза, і керівники справді мають великий вибір”.
Поки ж Антонія Мураторе залишається без роботи. Як і Марк Петі, який протягом багатьох років працював у менеджменті великої італійської компанії. У нього завжди була робота. Але з тих пір, як він повернувся до Бельгії 15 місяців тому, він відчайдушно шукає місце праці. “У віці 53 років, маючи за плечима 25 років кар’єри, я ще можу багато користі принести якійсь компанії. Я все ще хочу працювати”, каже Петі. Він уважає, що знайти роботу йому нині не дозволяє не вік. Петі це дивує, бо для нього вік – це передусім досвід. “Ми розвивалися із думкою, що з часом ми матимемо дедалі краще місце роботи у компанії, яка ставатиме більшою і відомішою. Але все це змінилося. Багато великих компаній зменшилися й скоротили свої операції. Стало менше місць роботи для людей із досвідом. Думка про те, що керівник певного віку із досвідом може допомогти компанії, сильно видозмінилася. Так вже думають дедалі менше людей. Мене усі запитують: як могло статися, що така людина, як ти, з таким досвідом і якостями, не може знайти роботу протягом уже 15 місяців?”, - розповідає Марк Петі.
Втім нині, коли багато фірм змушені проводити реструктуризації, досвід не дуже цікавить роботодавців. Залишати людей старшого віку осторонь здається стає прийнятною моделлю для різних фірм. “Старші люди більш безстрашні, більш амбіційні. Вони могли б втілити увесь свій досвід. Ця ідея, а також бажання мати молодих працівників суперечать одна одній!” – зауважує менеджер Стефані Леклер. “Йдеться про серйозні зміни, які вимагають часу й налаштування. Вони стосуються також поведінки й менталітету. Але особливо законодавства про працю”, – наголошує Стефан Тіс з організації проти вікової дискримінації,
повідомляє Німецька хвиля.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|