В російському місті Сочі президент Росії Дмитро Медведєв приймав свого білоруського колегу Олександра Лукашенка. Це була їхня перша зустріч після так званої “молочної війни” між двома державами та відмови Білорусі підтримати створення Сил швидкого реагування в рамках Організації договору про колективну безпеку в рамках СНД.
Розвиваючи конфлікт, Росія заморозила кредитування білоруської економіки. Чи вдалося лідерам двох держав полагодити накопичені суперечки?
Інформація про підсумки переговорів дуже скупа. Якихось заяв президенти після ціеї неформальної зустрічі не озвучили, це зробили їхні помічники та прес-служби.
Із цих повідомлень можна зрозуміти, що якихось конкретних рішень президенти не ухвалили, вони лише висловили бажання (цитую прес-службу Кремля) “докласти додаткові зусилля заради активізації рішення накопичених проблем”.
Лукашенко та Медведєв домовилися, що й надалі будуть зустрічатися, що російський лідер прибуде до Білорусі на спільні військові навчання у вересні.
Це, мабуть, єдиний реальний на цей момент результат – оновлення діалогу на найвищому рівні. Між Білоруссю та Росією після молочної війни, як виглядає, настав холодний мир, вважають мінські політологи. Сторони ще довго будуть торгуватися з різних проблемних питань.
Помічник російського президента Сергій Приходько заявив після зустрічі в Сочі, що Білорусь може невдовзі повернутися до головування в Організації договору про колективну безпеку, від якого вона відмовилася на знак протесу проти молочної війни Росії.
Оскільки так звану молочну війну – заборону на імпорт білоруських молочних продуктів – Росія зупинила, було б логічним і для Білорусі зупинити бойкотування Організації договору про колективну безпеку в рамках СНД. Але якраз сьогодні було опубліковане інтерв’ю Лукашенка ІТАР-ТАСС, в якому він заявив, що перед створенням спільних сил реагування в рамках цього блоку держави-члени мали б прибрати економічні бар’єри між собою.
У створенні таких бар’єрів Білорусь звинувачує Росію. Лукашенко резонно запитує, чому білоруські хлопці мають ризикувати життям десь у Росії чи Казахстані, коли Білорусь не має однакових цін на енергоносії з цими країнами, а її підприємства не можуть конкурувати на російських ринках через дискримінацію.
Таким чином, це питання, як і інші гострі суперечки між Росією та Білоруссю, залишили “на потім”.
Рік тому Росія визнала незалежність грузинських автономій Абхазії та Південної Осетії. Днями президент та прем’єр Росії заявили, що впевнені в правильності своїх дій. Серед іншого, Володимир Путін назвав справедливим питанням до Білорусі про те, чому вона не визнає цих її сателітів.
Проблема сепаратистських регіонів Грузії стала однією з причин похолодання між Мінськом та Москвою.
Зволікаючи з таким визнанням, Мінськ пішов на втрату деяких російських економічних преференцій. Зокрема, обіцяних Москвою кредитів. Але виглядає, що Білорусь хоче вивести це питання з порядку денного свого діалогу з Росією.
Те, що сьогодні жодної згадки на цю тему за підсумками переговорів в Сочі не було, також може свідчити про це.
Визнання Білоруссю самопроголошених Абхазії та Південної Осетії означало б повернення її до політики міжнародної ізоляції, а Білорусь хотіла б продовжувати свій діалог із Заходом, який щойно почався.
А щодо економічних преференцій Росії в обмін на це гіпотетичне визнання, то тут треба зауважити, що останнім часом Білорусь має більшу підтримку з МВФ, ніж із Росії,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|