Алушта - одне з прадавніх міст Кримського південного побережжя. Люди багато тисячоліть тому сподобали це перехрестя древніх доріг, що пролягали на схід і захід. Цей куточок Криму був улюбленим місцем відпочинку російського дворянства, а також письменників, художників, науковців. А польський письменник Адам Міцкевич був так захоплений містом, що присвятив йому два сонети.
У історичний час оцінили переваги цих місць безстрашні мандрівники і колоністи: в основі назв Партеніт, Ламбат, Алустон, Кастель, - відлуння слів, що звучали у давно зниклих поселень стародавніх греків. Складені таврами з багатотонних кам’яних плит мегаліти і сьогодні бентежать дослідників своїми загадками.
Візантійський імператор, що підпорядкував собі все Середземномор’я, повелів побудувати тут фортецю, що охороняла його володіння. Місто в період розквіту імперії було дуже багате. Давно вже стерлися з лиця землі грізні башти, потужні стіни, храми, майстерні ювелірів і зброярів. Лише зрідка руки археолога дбайливо витягують із землі осколки давніх епох, та любителів підводного плавання чекає зустріч з амфорами на морському дні.
Саме в Алушті при розкопках середньовічних церков було знайдено більше 80 виробів з чистого золота, а також найбільший на території СРСР скарб срібних злитків.
Про минулу велич Алустона свідчить тепер лише башта на Кріпосній горі. Зруйнована в
XV ст, фортеця перетворилася на спокійну вуличку, якою нині гуляють туристи. Фортеця Алустон згадується візантійським письменником Прокопом з Кесарії в трактаті “Про споруди імператора Юстініана”.
У 1475 році південні береги міста скорились військам турецького султана. Алушта перетворилася на поселення, яке увійшло до складу Судакського кадилика і майже три століття було у занепаді. До середини
XVIII століття Алушта залишалась невеликим селом, налічувала декілька десятків будинків, побудованих із залишків кріпосних стін.
В результаті російсько-турецьких воєн Крим потрапляє у володіння Російської імперії. Після приєднання Криму до Росії в 1783 році, тогочасна влада в 1838 році увійшла до складу Ялтинського повіту. Основне заняття місцевих жителів стає виноградарство, плодівництво, тютюнництво.
Важливим для розвитку Алушти було будівництво гірського шосе Сімферополь-Алушта (1824-1826 рр.), доведеного до Ялти в 1837 році, побудованого під керівництвом Новоросійського генерал-губернатора М. Воронцова солдатами російської армії. По вказівці графа Воронцова в 1842 р. в Алушті була зведена церква в ім’я Феодора Стратілата. Вона побудована за типом сільських церков Англії, з використанням елементів готичної архітектури, за проектом архітектора Торічеллі. З кінця
XIX століття починається бурхливий розвиток Алушти як курорту та осередку виноградарства і виноробства. З’являються зразкові виноробницькі господарства на базі яких працює нині Алуштинський винзавод, що входить в об’єднань “Массандра”.
Автор: Дарка ДОРОШ, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|