До смерті чотиримісячної дитини в Донецькій області призвела не вакцина – такі попередні висновки комісії, яка розслідує трагедію. Загалом у жодному з подібних випадків за останні два роки не доведено, що діти загинули саме внаслідок вакцинації.
Тим часом українські батьки масово відмовляються робити щеплення своїм дітям. Це, на думку міжнародних експертів, може спричинити епідемію інфекційних захворювань.
Олександр Бутко з села Бахмутське на Донеччині до щеплення від дифтерії, коклюша та правця був цілком здоровим немовлям – принаймні, так запевняли батьків лікарі, які оглядали хлопчика. Проте на другий день після щеплення йому стало зле, а на третій, 17 серпня, він помер у реанімації. Тиждень тому подібний випадок трапився у Запоріжжі – дитина померла після такого ж самого щеплення.
До цього вакцину “Пентаксим” французького виробництва отримали кілька тисяч українських дітей, і якість препарату не викликала жодних сумнівів, заявив голова тимчасової комісії Міністерства охорони здоров’я з розслідування смерті Олександра Бутка педіатр Федір Лапій. За його попередніми висновками, імовірність, що дитина померла внаслідок щеплення, є меншою за 10 відсотків.
“Вакцина, про яку ми говоримо, – одна з найкращих у світі, її застосовують і у Франції, і в Німеччині, і в Україні. Так, під час огляду дитини були варіації, але ми не можемо сказати, що дитина мала протипокази до вакцинації і вони були проігноровані, що призвело до її загибелі. Ми перевірили якість вакцини, правильність її зберігання й застосування. Всіх вимог було дотримано”, – запевняє голова комісії.
Тим часом комісія продовжує перевіряти всі версії, в тому числі й загибель через вакцину. Остаточні висновки щодо смерті Олександра Бутка можуть бути вже через тиждень після завершення гістологічної експертизи, запевняє Федір Лапій. Проте, за його словами, розслідування трагедії може затягтися через втручання деяких політиків.
За словами заступника прокурора Донецької області Наталії Марчук, в районній лікарні малюкові поставили діагноз “отруєння”, а в обласній – “запалення легенів”. Порушена кримінальна справа за статтею 140 – “неналежне виконання медпрацівником своїх обов’язків, що призвело до смерті пацієнта”. Наразі вся вакцина з цієї партії вилучена з лікарень.
Загибель українських дітей не є випадковістю: вона спричинена катастрофічним становищем української медицини, переконаний голова асоціації психіатрів України, колишній лікар-педіатр Семен Глузман.
“Нещодавно я був шокований, коли мав розмову з дуже відомими, інтелігентними людьми. Всі вони кажуть: ми не будемо робити щеплення своїм дітям. Це результат роботи не лише медицини, але й усієї української влади. Я займався вакцинацією дітей у радянський час, і ще тоді у цій галузі панував безлад. Зараз українська медицина взагалі перебуває в агонії, а ми намагаємося вирішувати соціальні проблеми, порушуючи кримінальні справи проти лікарів. Настав час визнати, що подібні заходи суперечать здоровому глуздові”, – наголошує він.
Але навіть за таких умов лікар вважає вакцинацію дітей необхідною. Тим часом батьки, налякані останніми трагедіями, дедалі частіше відмовляються від щеплень.
За офіційними даними МОЗ, цього року загальне охоплення вакцинацією в Україні зменшилося і склало 87 відсотків. Проте Семен Глузман наводить неофіційні дані, за якими необхідні щеплення отримує ледве більш ніж третина українських дітей.
Масова відмова від вакцинації може викликати епідемію інфекційних хвороб в Україні, вважає медичний експерт Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) Катерина Булавінова.
“Смертельні випадки від вакцинації бувають вкрай рідко, вони можливі лише за відсутності медичної допомоги. За останні роки у Західній Європі не зареєстровано жодного такого випадку. Останні випадки в Україні не пов’язані з вакциною, там зовсім інші симптоми”, – запевняє вона.
Але, зауважує фахівець, батьки все одно бояться за своїх дітей, і дедалі більше малюків не отримують щеплень. Тим часом, за її словами, навіть невеличке зменшення обсягів вакцинації у країні може спричинити спалах інфекцій, подібний до епідемії дифтерії, яка була в Україні на початку 1990-х. “Люди гинули, не маючи імунітету до дифтерії, оскільки відмовлялися від щеплень”, – нагадує представник ЮНІСЕФ.
Вихід Катерина Булавінова бачить у загальнодержавній просвітницькій кампанії щодо вакцинації і в запровадженні суворіших стандартів безпеки в українській медицині. Причому, на її думку, тут більше важать не обсяги фінансування, а знання та відповідальність медичного працівника,
повідомляє Радіо Свобода.
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|