Кримські гори – перлина України. Розташувавшись на Півдні Криму, вони створили оазис чудової природи. Влітку сюди приїжджає велика кількість туристів, які не завжди гуманно ставляться до неї. Але в природи є відчайдушні захисники.
Кримські гори тягнуться з заходу на схід на 180 км від мису Айя в околицях Балаклави на заході до Феодосії на сході. Тут виділяються три пасма: Головне з висотами 1 200-1 500 м, Внутрішнє з висотами до 550—750 м і Зовнішнє з висотами 250—350 м. Головне пасмо — найвище в Кримських горах.
Клімат тут дуже своєрідний. Зими південного берегу Криму дуже відрізняються від Карпатських, адже тут досить тепло, а річна кількість опадів сягає лише 600 мм. Звідси і головні переживання місцевих лісників.
На висоті 600—1300 метрів переважають бук, граб, сосна (виділяють окремий вид — кримську сосну). Хвойне дерево містить в собі легкозаймисті смоли, поєднавши це з літньою спекою та безвідповідальними відпочивальниками, отримуємо постійну небезпеку пожежі.
Відвідавши Ялтинський заповідник, зустрілася з його лісниками. Вони щодня за допомогою гелікоптерів, автомобілів та мотоциклів притягують до відповідальності десятки порушників правил поводження в заповідній зоні. Кажуть лісники, що часу на інші клопоти влітку взагалі не вистачає, але ця робота приносить реальні результати. В минулому році червоні язики полум’я з’їли сотні гектарів лісу, 86 локальних пожеж змусили кардинально переглянути систему охорони лісу.
Ускладнює роботу захисників лісу і те, що через територію заповідника проходить дорога “Сімферополь-Ялта” і порушникам не треба багато йти пішки, щоб вибратися на вершину мальовничої гори Ай-Петрі. Один необачно кинутий сірник може призвести до непоправної біди. Швидкість розповсюдження вогню складає 6 м/с. Неважко порахувати, що при пожежі винищуються великі лісові масиви, для відновлення яких потрібні десятки років та важка праця.
В Карпатах опадів випадає більше, ніж у два рази і пожежі їм практично не загрожують. Та є інший ворог – люди, які прагнуть наживи за рахунок природи. Зараз практично всюди ведеться активна вирубка лісу, адже стрункі смерічки та могутні буки дуже приваблюють забудовників. Важко знайти цілісний краєвид в Карпатах. Практично всюди видно руку лісоруба і оголені цілі схили Карпат.
Чомусь наші лісники досить пасивно ставляться до цього процесу, а деколи і допомагають шкідникам. А що? Карпати ж великі і практично всі покриті лісами. Ніхто і не помітить гектар зниклого лісу… А тим часом самі ж від себе і потерпаємо. Постійні зсуви і повені, які вже стали звичними, є прямим наслідком антропогенного впливу.
Автор: Оксана РИЖУК, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|