Світ стає з ніг на голову… Таке враження, що в Карпати перенеслася Африка. Якось вирішила піти по гриби в с.Слобода що на Коломийщині і тільки приготувалася насолоджуватися звичними краєвидами, як бачу на схилі гірки загорожу, в якій гордо походжають заморські птиці.
Цікавість переповнила і підійшла до господи власників. На зустріч йшов хлопчик, який виявився надзвичайно говірким та охоче розповів про незвичних мешканців вольєру.
Толік (так звати хлопчика) розповів, що ці птиці його дядечка, а він тут тільки відпочиває і при нагоді знайомиться ближче з велетнями. Страуси сягають висоти 2,7 м, завдяки довгим ногам та шиї. Завітавши до вольєру, я побачила п’ять величних птахів, які вздрівши мене, почали витанцьовувати на одному місці, по черзі перебираючи потужними лапами, грізно махаючи крилами.
Поняття “страусина ферма” вже не є чимось надзвичайним в Україні. Вперше ці птиці з’явилися на Черкащинні ще 10 років тому. Завдяки добрій славі про їх невибагливість до нашого клімату та простота при догляді за страусами створили новий напрямок в сільському господарстві. Зараз можна зустріти написи про специфічні ферми повсюди і навіть в Карпатах…
Цікавим є те, що біологічна назва страуса дослівно перекладається як “горобець-верблюд”. Чому? Можу лише здогадуватися. Вони є надзвичайно витривалими і з легкістю переносять холодну карпатську зиму. Щоправда великий хлів з підігрівом все ж є. Температурний перепад, який витримують страуси, може сягати 30-40 градусів по Цельсію.
Африканський страус також надзвичайно вигідний у розведенні, у зв’язку з тим, що все в ньому цінується. З одного птаха можна отримати до 2 кг пір’я, з якого роблять шикарні боа для модниць. Дзьоб і нігті використовують для виробництва прикрас, а жир - у косметології. Страусина шкіра - цінний продукт, за неї платять, як за крокодилячу. З пташиних вій виходять дорогі пензлі для розпису маслом. А з яєць, які коштують по 100 гривень - штука, в ресторанах готують вишукані омлети. Вміст - білка з жовтком видувають через висверлені отвори, а шкаралупу - продають на писанки. Але найцінніше - дієтичне м’ясо страуса, за кілограм заготівникам платять до 20 доларів. Особливо цінується стегно, яке за смаком нагадує телятину. А яєчко цієї птиці потрібно варити не менше чотирьох годин.
На страусиній фермі живе п’ять птахів: дві самки та три самця. Розводити поки що не вдається страусів пану Григоріву (власнику страусів), але яйця дорослих птиць продає і в нашій області, і в Львівській, і в Хмельницькій. Страусиха може відкладати яйця вже у віці 2 років. В кладці може бути до 40 яєць. Самка несе яйця в грудні і висиджування триває прогягом двох місяців. Турботливі батьки по черзі висиджують своїх нащадків.
Хлопчик також розповів про те, що кожен страус має свою неповторність. Характери в кожного різні. Є один самець досить агресивний, який не любить компанії. Інші ж більші компанійські і навіть дозволяють годувати себе з рук. Самочка з цікавістю підійшла до мене і розглядала, зрештою взяла траву з моїх рук. Ще розповів мій молодий співрозмовник про те, що не правдою є те, що страуси ховають голову у пісок, коли їм страшно. Навпаки! Вони при небезпеці, яку завдяки довгій шиї можуть розгледіти здалека, можуть тікати, при цьому розвиваючи швидкість до 70 км/год., або ж і дати здачу своїми потужними ногами.
В умовах кризи страуси є надзвичайно економними, тому що їдять практично все. Страуси по суті травоїдні, і харчуються травою на пасовищах, в чагарниках, кущах, бруньками дерев, часто використовують в їжу комах. Страуси їдять також всіляких тварин, яких вони в змозі схопити і проковтнути цілими. Страуси протягом декількох днів можуть пробути зовсім без їжі. Таке ж ставлення страусів і до води, а домашніх умовах їдять багато овочів, злакові та траву. Та при нестачі їжі можуть з’їсти все, навіть і цвяхи.
Автор: Оксана РИЖУК, Коломия ВЕБ Портал
Обговорити на форумі
Як стати програмістом?
2015-12-23 04:30:13
Сьогодні все більше людей задумуються про те, як стати програмістом. Часто з цього приводу висловлюються радикально протилежні думки - хтось каже, що для цього потрібні роки глибокої технічної освіти та ще кілька років практики…
|
"Герой поневолі" в Коломиї
2015-11-16 01:05:30
За просвітницької ініціативи Культурологічного проекту “Коломия – наше місто” (адвокат Михайло Петрів), запрошує вас на презентацію графічного роману “Герой поневолі”, яка відбудеться за присутності авторів 18 листопада 2015 р. в місті Коломиї…
|
ЄC надумав серйозно ускладнити життя Facebook та Google через персональні дані
2015-10-06 11:59:44
6 жовтня Суд Європейського Союзу оголосить рішення у справі щодо захисту даних, що може означати початок важких часів для Facebook та інших інтернет-велетнів…
|
Небезпека виникнення пожеж
2015-10-02 03:02:14
З настанням похолодання значно зростає небезпека виникнення пожеж в житлових будинках. Це пояснюється, в першу чергу, збільшенням періоду експлуатації печей, електронагрівальних приладів, та необережного поводження з вогнем.
|
Про прощання з життям: у Данії існує служба, що виконує останні бажання невиліковних людей.
2015-10-02 01:45:07
У 2006-ому році в Данії, водій швидкої допомоги перевозив пацієнта з однієї лікарні до іншої.
Пацієнт - смертельно хвора людина, що провела три місяці поспіль на лікарняному ліжку. Під час поїздки він дуже хотів побачити канал Влардінген востаннє. Він хотів трошки побути на сонці та вітру, відчути запах води, перш ніж знову повернутися до лікарні.
|
Уряд виділив 140 млн грн на "шерифів" в українських селах
2015-09-23 05:59:57
Уряд передбачив 140 млн грн на реформування служби дільничих міліціонерів у невеликих населених пунктах
|
Молодь витрачає на селфі 54 години на рік
2015-09-23 04:20:29
Згідно з дослідженням компанії Luster Premium White, мілленіали (покоління, що народилося в 90-х - початку 2000-х) витрачають на селфі у середньому 54 години на рік
|
У коломиї розташується гірсько-піхотна бригада
2015-09-23 02:50:02
22 вересня голова облдержадміністрації Олег Гончарук зустрівся з командиром новоутвореної 10-ї гірсько-піхотної бригади, Героєм України, підполковником Василем Зубаничем.
|
За скільки годин можна заробити на новий iPhone 6 в різних країнах світу (інфографіка)
2015-09-23 12:50:31
Швейцарський фінансовий холдинг опублікував рейтинг, в якому підраховано кількість годин, які доведеться пропрацювати середньостатистичним жителям різних міст для того, щоб дозволити собі iPhone 6 (16GB).
|
ООН оприлюднила шокуючий прогноз щодо біженців у Європі
2015-09-22 06:39:49
850 тисяч біженців приїдуть у ЄС впродовж наступних двох років. І це лише мінімальні розрахунки, які оприлюднили в ООН.
|